Yedinci Oğul

Yedinci Oğul

Yönetmen: Sergey Bodrov

Yayınlanma Tarihi:30 Ocak 2015

Tür: Fantastik/Macera

IMDB:5.5/10

Oyuncular:Ben Barnes,Jeff Bridges,Julianne Moore,Alicia Vikander,Kit Harington,Antje Traue,Olivia Williams,Djimon Hounsou,Jason Scott Lee,John DeSantis,Gerard Plunkett,Kandyse McClure,Zahf Paroo,Timothy Webber,Luc Roderique,Jim Shield,David Cubitt,Ryan Robbins,Faustino Di Bauda,Fraser Aitcheson,Julian Black Antelope

Yedinci Oğul Filmi Hakkında

Yedinci Oğul filminden bir sahne.

Filmde Cadıların ve büyücülerin kötü kraliçesi Malkin adında bir karakter bulunmaktadır. Canavar avcısı Spook tarafından yerin altına hapsedilir. Kanlı ay yaklaştıkça Malkin’im güçleri de katlanarak artmaya başlar ve hapsedildiği yerin parmaklıklarını kırarak kurtulur. Canavar Avcısı Spook’u bulur ve çırağını öldürür. Bunun üzerine Canavar Avcısı yeni bir çırak aramaya başlar. Yedinci oğlun yedinci oğlu olan Tom’u yanına çırak olarak alır ve onu eğitmeye başlar. Bu süreçte Tom Malkin’in yeğeni Alice ile karşılaşır. Onu idam edilmekten kurtarır. İlerleyen süreçte ona aşık olur. Tom aslında canavarların ve cadıların o kadarda kötü olmadığını anlar. Annesinin de Bir cadı olduğunu öğrenir. Annesi Tom’a bir kolye vermiştir. Bu kolye Malkin’in güçlerini arttıran bir araçtır. Sonlara doğru Tom bu kolyenin gücü ve Spook’un asası ile Malkin’i hezimete uğratır.

Yazar Yorumu

Film beni fazla etkilemedi ama izlerken zevk aldım. Güzel bir filmdi. Biraz fazla klasik ve tahmin edilebilir bir yapıya sahip olmasından dolayı etkilenmedim. Filmi genel olarak beğendim. Grafikleri gayet başarılıydı. Filmde Demir Adam 1 filminden tanıdığımız Jeff Bridges rol almış. Jeff bridges’in oyunculuğu gerçekten süperdi. Karaktere tam oturmuş. Onun sayesinde filmi daha çok beğendim. Filmin başında Kit Harington’ı çok kolay harcadılar .Öyle ünlü bir oyuncu için biraz basit bir son oldu. Filmde en sevdiğim karakter Tusk karakteriydi. Filmde o kadar saldırı altında kalmasına ve ölümle sürekli yüz yüze gelmesine rağmen asla pes etmemesi çok güçlü bir karakter olduğunu gösteriyor. Her ana Spook’a yardım ediyordu .Filmin en sevmediğim kısmı Bay Bradley karakterinin bize biraz sevdirilip sonra filmin başında Malkin tarafından yakılarak öldürülmesi oldu. Bir de Tom ve Alice’in hızlı başlayan aşkları oldu. Tom gece göle bakıyor ve Alice hemen gölde yüzerek geliyor. Tom hiç demiyor ki casus mudur nedir hemen konuşmaya başlayıp kızı öpmeye kalkıyor. Yani film bence iyiydi. İzlemenizi öneririm.

Özet

Filmde Spook isimli bir avcının çırağı ile birlikte Cadıların Kraliçesi Malkin’i alt etmeye çalışmaları anlatılıyor.

Benim filme olan notum:7/10

New Mutants Film Yazısı İçin Tıklayınız.

Ben Ercan blogsblue.com da blog yazarlığı yapıyorum. Özgün içerikler üretiyorum.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir