Umbrella Academy

Umbrella Academy

İlk Görünüş : 15 Şubat 2019 (Netflix)

Tür : Dram/Bilim Kurgu

Uyarlandığı Eser: The Umbrella Academy

Oyuncular: Aidan Gallagher, Elliot Page, Robert Sheehan, Tom Hopper, Emmy Raver-Lampman, David Castañeda, Kate Walsh, Ritu Arya, Justin H. Min,

Film Hakkında

Umbrella Academy Oyuncuları.

Umbrella Academy bir çizgi romandan uyarlanmıştır. İlk gösterime 2019 da Netflix te girmiştir. Filmin konusu Reginald Hargreeves’in 1 ekim 1989 da doğmuş özel yeteneklere sahip yedi çocuğu evlat edinmesi ile başlıyor. Reginald Hargreeves Umbrella Academy adında bir eğitim kurumu kurar ve burada evlat edindiği yedi özel yetenekli çocuğa güçlerini nasıl kullanacaklarını öğretmektedir. Bir gün tüm ekip dağılır ve kendi hayatlarına devam ederler.

Gelecekte dünya kıyamete sürüklenmiştir ve sebebi ise yedi numara Vanyadır. Güçleri çok uzun bir süre babası Reginald Hargreeves tarafından baskılanmıştır. Vanya da güçlerini öğrendiği zaman kontrolü kaybeder. Güçleriyle ayı vurur ve dünya yok olur. Bundan önce Beş Numara tüm ekibi altmışlara götürür ve İkinci sezon başlar.

Umbrella Academy Yorumu

Umbrella Academy dizisini ilk izlemeye başladığım zaman beklentimi düşük tutmuştum ama sonrasında çok etkilendim. Dizi beklentilerimin çok üstünde bir içeriğe sahipti. Kardeş olarak yetiştirilen bir süper kahraman ekibi.

Ekip ve karakterler çok iyi seçilmişti. Özellikle favori karakterim Diego(İki Numara) oldu. Aslında sadece bıçak atabilen bir eleman gibi gözüküyor. Aslında metali bükme yeteneği var. Hikaye boyunca hep yalnız çalışırım havasında takılıyor ama ailesini seven ilgi bekleyen biri izlenimi veriyor. Diğer karakterlerden ise Ben(Altı Numara)dizi boyunca karşımıza bir hayalet olarak çıkıyor. Onu sadece Klaus görebiliyor. Çok naif ve sorumluluk sahibi bir karakter gibi gözüküyor. İzleyiciye keşke hayatta olsaydı duygusu yaşatıyor. Dizide hareketlerine anlam vermekte güçlük çektiğim bir diğer karakter ise Klaus(Dört Numara) ölülerle konuşabiliyor ama güçlerinden bir hayli uzak kalmaya çalışıyor gibi. Luther(Bir Numara) ise lider olması gerekirken dizide çok pasif kalıyor ama dizide en çok anlayış sahibi bir ağabey modeli olarak karşımıza çıkıyor. Beş Numara ise dizide çok soğukkanlı bir katil gibi gözüküyor ama genelde sadece ailesinden uzak kalmış psikolojisi bozulmuş bir karakter. Allison(Üç Numara) ise karmaşık bir karakter gücünü berede kullanıp kullanmaması gerektiğini bilmiyor. Bu da yaşadığı durumları olumsuz etkiliyor.

Vanya(Yedi Numara) babası tarafından güçleri baskılanıyor. Diğer kardeşlerden bağımsız yetişiyor bu da onu yalnızlaştırıyor. Bir ayı patlatacak kadar öfkeleniyor ama bu kısım ikinci sezonda çözülüyor ve tutarlı bir karakter haline geliyor. Dizi genel olarak aile teması ile çok hoşuma gitti ve gelecek bölümler hakkında bende merak uyandırdı. Diziyi izlemenizi tavsiye ederim.

Diziye Puanım:10/9

ÖZET

Umbrella Academy yedi kardeşin güçleri sebebi ile evlat edinilmesini ve büyüdüklerinde zamanda ve aile içinde yaşadıkları karmaşayı anlatıyor.

Wonder Woman 1984 Yazısı İçin Tıklayınız.

Ben Ercan blogsblue.com da blog yazarlığı yapıyorum. Özgün içerikler üretiyorum.

Tek Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir