The Mandalorian

The Mandalorian

Yayın Tarihi: 12 Kasım 2019

Yönetmen: Dave Filoni

Kategori: Bilim Kurgu/Dram/Aksiyon

IMDB: 8,8

Senaryo: Jon Favreau

Sezon Ve Bölüm Sayısı: 3 Sezon/24 Bölüm.

Müzik Bestecisi: Ludwig Göransson

Oyuncular: Pedro Pascal, Gina Carano, Carl Weathers, Giancarlo Esposito

The Mandalorian film görseli.
The Mandalorian

The Mandalorian Yazar Yorumu

The Mandalorian uçsuz bucaksız bir evrenin yeni alt hikayesi olarak karşımıza çıktı. İki başrolümüzün etrafında gelişen olaylara tanık oluyoruz. Dizinin belirli bir mekanı veya konumu yok. Her bölüm farklı bir gezegende, farklı bir hikayeye tanıklık ediyoruz. Başrollerimizden birisi eski geleneklere bağlı yaşamaya çalışan bir Mandalorian mensubuyken diğeri ise Bebek Yoda olarak tanınmış Grogu isminde bir çocuk ve bizlerde bu uyumsuz çiftin birlikte yaşam mücadelesi vermesine şahit oluyoruz.

The Mandalorian dizisinin eğlenceli bir senaryosu var. Sizi ekrana kilitliyor ve yüzünüzde hep bir tebessümle izliyorsunuz. Tabi ki bu yapımın sadece senaryosunu övmekle kalamayız. Harika oturtulmuş müziklere sahip ve kurgusu olsun, kostüm tasarımları olsun gayet başarılı olan dizi keyifli dakikalar sunuyor.

Elimizdekilere bakınca bu diziyi evreni hiç bilmeseniz bile rahatlıkla izleyebilirsiniz. Film her ne kadar özünde Yıldız Savaşlarına bağlı olsa da bir derinliğe sahip değil. Yüzeysel ve basit bir senaryosu olduğu için herkese hitap eden The Mandalorian dizisine bir şans vermenizi tavsiye ederim. Evrene hakim biriyseniz bu dizi sizi ana evrenin kaosundan ve derinliğinden alıp huzurlu ve esprili bir dünyaya taşıyacaktır.

Benim diziye olan notum: 10/8

The Mandalorian Özet

Bir ödül avcısı olan Mandalorian bir çocuğu yakalamak üzere görevlendirilir. Görevi tamamladıktan ve çocuğu teslim ettikten sonra kararından pişman olması pek uzun sürmez ve çocuğa sahip çıkmaya karar verir. Gezegenden gezegene durmadan kaçan ikilimiz bunu nereye kadar sürdürebilecek?

The Mandalorian

Godzilla vs. Kong filmi için yazdığımız yazıya ulaşmak için Tıklayınız.

Sefa Aktaş Yazar:

İzlediklerini, okuduklarını ve aklına gelenlerin eleştirilerini veya tanıtımlarını yazan genç bir yazarım. Her yazı yeni bir eğlence. :)

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir