THE ILLUSIONIST

THE ILLUSIONIST

Yayınlanma Tarihi:18 Ağustos 2006

Yönetmen: Neil Burger

Ödül: Film Eleştirmenleri En İyi Besteci Ödülü

Oyuncular: Edward Norton. Jessica Biel, Rufus Sewell, Paul Giamatti, Aaron Taylor-Johnson, Eddie Marsan, Eleanor Tomlinson

THE ILLUSIONIST HAKKINDA

THE ILLUSIONIST baş karakter

The Illusıonıst baş rolünde Edward Norton’un yer aldığı bir sihirbazlık filmidir. Filmde Eisenheim isimli bir karakterin sevdiği kadınla birlikte olabilmek için yaptıkları anlatılıyor. Eisenheim küçükken bir sihirbaz ile karşılaşıyor. Karşılaştığı sihirbazın yaptığı bir sihir numarasından etkileniyor. Eisenheim de sihirbaz olmaya karar veriyor ve bunu uğrunda çalışıyor. Bu zaman aralığında henüz liseli yaşlarda iken Sophie ile tanışıyor. Birlikte zaman geçirmeye başladıktan sonra birbirlerine aşık oluyorlar. Sophie’nin ailesi bu durumu öğreniyor. Eisenheim Sophie gibi soylu bir aileden gelmediği için ilişkilerine engel oluyorlar. Eisenheim ve Sophie kaçmaya karar veriyorlar ama kaçamadan durduruluyorlar.İlişkileri bu noktada son buluyor. Eisenheim bir sürü yeri gezerek çok iyi bir sihirbaz haline geliyor. Bir gün şehre geri döndüğü zaman bir gösterisinde Sophie ile karşılaşıyor.Bu noktada aşkları yeniden alevleniyor. Ama Sophie bir Veliaht Prens ile nişanlı olduğu için yine kaçmaya karar veriyorlar. Veliaht Prens Sophie’yi yaralıyor. Herkes öldüğünü düşünüyor ama Eisenheim’ın gösterisi bu anda başlıyor.

YAZAR YORUMU

Ben böyle iyi bir filmin varlığından çok geç haberdar oldum. Bir gün izleyecek film bakarken babam bir film anlattı. Ben bunu izlemedim dedim. Filmde Hulk filminden tanıdığım Edward Norton’un oynadığını görünce hemen açtım. Film başta eğlenceli bir giriş yaptı. Devamında düşündürücü ve etkileyici bir biçimde ilerledi. Filmde sergilenen sihir gösterileri gerçekten hayret vericiydi. En sevdiğim numara saksıdaki bitki numarası oldu. Filmde en sevdiğim karakter baş karakter Eisenheim oldu ama sevmediğim bir yanı vardı. Sophie’yi o kadar seviyordu madem onca yıl nerelerdeydi. Filmde açıklanmasını istediğim şey ruhların nasıl oluşturulup sokaklarda dolaştığıydı. Filmi genel olarak çok beğendim herkesin izlemesini öneririm.

Benim Filme Olan Puanım:10/7

Özet

THE ILLUSIONIST bir sihirbazın yaşadığı şehirde gördüğü muameleden sonra dünyayı gezip iyi bir sihirbaz haline gelmesini konu alıyor.

En İyi 12 Animasyon Filmi

Ben Ercan blogsblue.com da blog yazarlığı yapıyorum. Özgün içerikler üretiyorum.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir