Sessiz Bir Yer

Sessiz Bir Yer

IMDB: 7,4/10

Gösterim Tarihi: 13 Nisan 2018

Yönetmen: John Krasinski

Tür: Korku-Bilim Kurgu

Oyuncular:John Krasinski, Emily Blunt, Millicent Simmonds, Noah Jupe.

Filmde çok fazla ses efekti beklemeyin , çünkü burası “Sessiz Bir Yer”

Sessiz Bir Yer Özeti

Sessiz Bir Yer film sahnesi.

Modern bir korku-gerilim hikayesi olan Sessiz Bir Yer, görme yetileri olmayan, avını sesle bulan gizemli yaratıkların, dört kişilik bir ailenin hayatını tehdit etmeye başlayınca bu ailenin yaşamlarını sessiz bir şekilde sürdürmek zorunda kalışlarını anlatıyor.

Yazar Yorumu

Film diğer korku filmlerinden ayıran en önemli özelliği jumpscareların yani aniden karşımıza çıkan yaratıkların olmamasıydı. Bu etki filmde ses efektleriyle sağlanmış ve oldukça başarılı da olmuş. Filmin gerçekten de sessiz bir yerde geçmesi gerilimin dozunu daha da arttırıyor. Oturduğunuz yerde sakince filmi izlerken birden yerinizden sıçrayabiliyorsunuz bu da izleyiciyi canlı tutuyor. “Herkes sessizken iletişim nasıl kuruluyor?” diye soracak olursanız cevap basit aslında, işaret dili. Hayatta kalabilmek için sessizliğe alışmak zorunda kalan ailenin işaret dilini de öğrenmesi kaçınılmazdı sanırım. Merak etmeyin filmdeki diyaloglar alt yazılarla destekleniyor.

Filmde yaratık olarak adlandırdığımız varlıkların kör olmaları zayıf yanları iken sese karşı üstün duyarlılıklarının olması onları ayakta tutan şeydi. Filmde dikkat çeken bir diğer unsur herkesin çıplak ayakla dolaşmasıydı. En ufak bir yaprak hışırtısı bile onları harekete geçirmeye yetiyordu. Bu nedenle ailemiz basacakları her yere iki kere bakmak zorunda kalıyordu. Bilim kurgu kategorisine de giren filmimiz efektleri olabildiğince iyi kullanmış. Yaratıkların tasarımı da bir hayli garip. Bazılarını rahatsız bile edebilir benden söylemesi.

Filmde şaşıracağınız nokta ise bu olayların yanı sıra bir babanın çocukları için yaptığı fedakarlıktı. Kesinlikle izlemeye değer bir sahneydi. Filmin ilk bölümünün heyecanla bitmesi izleyiciye “ya sonrası?” dedirtiyor ve izleyiciyi “böyle bitemez, devamı olmalı” hissine kaptırıyor. Yönetmenimiz de sesimizi duymuş olmalı ki yapıştırmış filmin ikinci bölümünü. Henüz ülkemizde gösterime girmeyen filmimize Cillian Murphy ve Djimon Hounsou’nun da dahil olmasıyla filmin vereceği zevki siz düşünün. Filmin ikinci bölümünün ülkemizde 2021’de vizyona gireceği düşünülüyor.

Antebellum Filmi Hakkında Yazdığımız Yazıyı Okumak İçin Tıklayınız.

İlayda Atıcı, 4 Mart 2002, Antalya'da doğdu. Ege Üniversitesi, eğitim fakültesi 1.sınıf öğrencisi. Kişisel gelişim ve psikolojik konular üzerine kitaplar okur. Korku ve gerilim türündeki filmlere ilgisi büyüktür.

8 Yorum

 1. Dgknklc
  31/03/2021
  Yanıtla

  Gercekten cok guzel bir film korku severler icin tavsiye ederim

  • İlayda Atıcı
   31/03/2021
   Yanıtla

   Teşekkür ederim, diğer yazılarımıza da göz atmanızı öneririm 🙂

 2. Melek
  31/03/2021
  Yanıtla

  Gercekten severek izledigim bi film imdb si de yuksekmis herkese tavsiye ederim

 3. Serkan
  01/04/2021
  Yanıtla

  Güzel film gerçekten ben çok beğendim izlemenizi tavsiye ederim

 4. Emrah
  01/04/2021
  Yanıtla

  Sesiz bir yer flimine bayıldım ailecek doğal yaşamda Issız yerde kalmaya karar veren ailenin başına gelen korkunç olayları anlatan flim ikinciside çıkmış devamını çok merak ediyorum flimi herkese tavsiye ederim

  • İlayda Atıcı
   01/04/2021
   Yanıtla

   Beğenmenize sevindim 🙂 Ben de takipteyim sizin gibi, ikincisini izleyip yorumlayacağım en kısa zamanda. Takipte kalın 🙂

 5. Samet altintop
  01/04/2021
  Yanıtla

  İzlememiştim ama merak ettiğim bir filmdi.. Bu makaleyi okuduktan sonra kesin seyredeceğim.

  • İlayda Atıcı
   01/04/2021
   Yanıtla

   Karar almanıza destek olduysak ne mutlu bize, keyifli seyirler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir