Sakın Dinleme

Sakın Dinleme Film Yorumu

IMDB: 6,9/10

Gösterim Tarihi: 24 Temmuz 2020

Tür: Korku/ Gerilim

Yönetmen:  Angel Gómez Hernández

Oyuncular: Rodolfo Sancho, Ana Fernández, Ramón Barea, Belén Fabra, Lucas Blas ve Nerea Barros…

Sakın Dinleme bir görsel.

Sakın Dinleme Film Konusu

Sakın Dinleme filminin konusu, Küçük yaştaki oğlu yeni evlerinde tuhaf şekilde öldüğünde Daniel bir hayaletin yardım çağrısını duyar ve ünlü bir doğaüstü olay uzmanından yardım ister. Daniel, Sara ve tek oğulları Eric, ülkedeki eski bir eve taşınan mutlu bir ailedir. Ev restoratörleri olarak çalışan Daniel ve Sara, Eric’in evin yakınındaki havuzda ölü bulunduğunda, iş bittikten sonra evi büyük ölçüde değiştirip satmayı planlar.

Cevaplar arayan Daniel, elektronik ses olaylarında uzmanlaşmış deneyimli ve tanınmış bir yazar ve doğaüstü araştırmacı olan Germán Redondo ile tanışır Kızı Ruth ile eve seyahat eden Germán, Daniel’in sesli mesajını analiz ederek, her türlü hayalet eylemi bulmak umuduyla kızılötesi kameralar kurarken, aynı zamanda Ruth, karısının intiharından hâlâ etkilenen babasına yakınlaşmaya çalışır.

Sakın Dinleme bir sahne.

Yazar Yorumu

Orijinalinin Netflix’de yayınlandığı ve orijinal adının ‘Voces’ olduğu film, Don’t Listen olarak da adını duyurmuştur. Klasik Netflix korku filmleri kategorisinin üstünde bir yapım bence. Aldığı yorumlar ve puanlar da bunu destekliyor.

Filmin fragmanını izlediğimde ‘ee klasik Amerikan korku filmi senaryosu’ dedim. Kesinlikle izlemeden karar vermemek gerekiyormuş. Filmde olaylar başta çok anlaşılır giderken sonlara doğru olayın aslında öyle olmadığını anlıyorsunuz. Bu durum biraz da daha önce incelediğim Diğerleri filmine benziyor. Burada korkudan ziyade, gerilim teması ön planda diyebiliriz. Gerilim sahneleri özellikle jump scare (ani değişiklik) larla sağlanmaya çalışılmış gibi.

Aldığı puanı hak eden bir film ve hatta 7-7.5 bile olabilirmiş imdbsi. Olay örgüsüne dair bir şey anlatamıyorum çünkü ne desem spoiler vermiş olacağım. Senaryo tam bir olaylar zinciri bu nedenle ben lafı uzatmadan sizi fragmanla baş başa bırakıyorum. İzlerken rahat bir yer edinin çünkü film sonunda her yeriniz kasılmış olacak 🙂 Keyifli seyirler…

Şeytanı Gördüm Film Yorumu İçin Tıklayınız.

İlayda Atıcı, 4 Mart 2002, Antalya'da doğdu. Ege Üniversitesi, eğitim fakültesi 1.sınıf öğrencisi. Kişisel gelişim ve psikolojik konular üzerine kitaplar okur. Korku ve gerilim türündeki filmlere ilgisi büyüktür.

2 Yorum

 1. FURKAN
  12/04/2021
  Yanıtla

  Film gerçekten gerilim üzerine kurulu bir korku filmi ve de gerçekten de dediğiniz gibi kasılarak izliyorsunuz değişik bir tarz gibiydi teşekkür ederim yazınız ve önerdiğiniz film için.

  • İlayda Atıcı
   12/04/2021
   Yanıtla

   Ne demek efendim, beğenmenize sevindim 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir