Pixels

Pixels

Yönetmen: Chris Columbus

Yayın Tarihi: 16 Temmuz 2016

Kategori: Aksiyon, Komedi

IMDB: 5,5

Film Süresi: 1 saat 46 dakika

Müzik Bestecisi: Henry Jackman

Oyuncular: Adam Sandler, Michelle Monaghan, Peter Dinklage, Josh Gad, Kevin James

Pixels film kadrosu.

Pixels Yazar Yorumu

Adam Sandler hayranı olan birisi olarak yer aldığı bu filmi de bir tık daha üste çıkarmış. Güldürmek konusunda diğer filmlerinin gerisinde kalsa da sürükleyicilik konusunda başarılıydı. Filmin yapısı ise gerçek ile animasyonun bir arada yer aldığı yapımları sevenlerdenseniz baya ilgi çekici diyebilirim. Filmin başlangıç tanıtımına gelecek olursak başrolümüz Sam Brenner şehirlerinde yeni açılan oyun salonunda en büyük yeteneği keşfediyor. Oyunları kendi gözlemleriyle geliştirdiği algoritmalar ile kolayca oynuyor ve bu yeteneğini 1982 Dünya Video Oyunları Şampiyonasında göstermeye karar veriyor.

Film içinde yer alan karakterler aracılığıyla da sizlere nostaljiyi yansıtıyor. Pac-Man, 40 Ayak ve Tetris gibi atari efsaneleri filmde yer alıyor. Hatta filmde efsane oyun Pac-Man’in yapımcısı da bulunuyor. Filmde pek fazla detay bulunmuyor. Bu sayede asla filme olan odağınızı kesemiyorsunuz. Yer yer klişe esprilere de yer veren yapım, ister istemez yüzünüzü güldürüyor.

Filmi teknik açıdan eleştirmek gerekirse öncelikle müzik konusunda gerçekten harika. Gerek koyuldukları dakikalar, gerek sahne ile olan uyumları ile müzikler kesinlikle geçer not alıyor. Animasyon karakterlerde özenle yerleştirildiği için gayet iyi. Teknik açıdan tek kusuru bazı noktalarda kargaşa sahnelerinde animasyon karakterlerin bazıları arka planda saniyelik şekilde hareket etmiyor lakin fark etmek zor oldu.

Tüm yönüyle filme baktığımda sizlere en başta söylediğim gibi bu tarz animasyon karakterlerin ve gerçek insanların bir arada yer aldığı yapımları seviyorsanız kesinlikle izlemelisiniz. Her ne kadar bir komedi filmi olsa da kahkaha attırmayacağını da söylemek isterim. Böyle bir dönemde kesinlikle şans verin derim. İyi seyirler.

Benim Filme Notum: 10/6

Özet

1982’de uzaya gönderilen bir zaman kapsülü uzaydaki diğer canlılar ile iletişime geçmek için dünyamızdan çeşitli örnekler taşıyordu.  Barış mesajı olarak gönderilmişti fakat yanlış anlaşıldı. Uzaylı yaşam güçleri dünyaya saldırmak için gerçek zamanlı video oyunları gönderildi. İnsanlar bundan kurtulabilmek için o oyuncuların daha önceki şampiyonlarını bulup nasıl yeneceklerini göstermelerini istediler.

Sefa Aktaş Yazar:

İzlediklerini, okuduklarını ve aklına gelenlerin eleştirilerini veya tanıtımlarını yazan genç bir yazarım. Her yazı yeni bir eğlence. :)

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir