Old Guard

Old Guard

Yayınlanma Tarihi : 10 Temmuz 2020

Yönetmen: Gina Price-Bythewood

Film Müzik Bestecisi: Dustin O Halloran

Esinlenilen Kitap: The Old Guard

Oyuncular: Charlize Theron, Harry Melling, Kiki Layne, Matthias Schoenaerts, Luca Marinelli, Marwan Kenzari, Chiwetel Ejiofor, Ngô Thanh Vân

Old Guard Yazar Yorumu

Old Guard ölümsüzler takımı.

Old Guard filmi izlemesi keyifli bir yapıya sahip. Aksiyon ve macera filmde tavan yapmış .CGI sahneleri de kaliteli bir şekilde işlenmiş. Filmin konusu bir çizgi romandan uyarlanmış. Filmde konu olarak dört ölümsüzün gruplarına yeni bir üyenin katılması ve sonrasında yetenek ya da lanetleri için peşlerine düşen kişiler işlenmiş.

Filmde anlamlandırmak istediğim tek şey bu yetenekleri nasıl kazandıkları oldu ama bu konu filmde işlenmemişti. Bir Netflix klasiği olan eşcinsellik filmde kullanılmıştı. Film kanlı sahnelerinden dolayı on üç yaş altı izleyicilere uygun olmayabilir. Bu film akış yönünden kendini izleten ve anlatımı kaliteli şekilde işlenmiş bir film olarak ortaya çıkıyor. Filmde bir tane after credit sahnesi bulunuyor ve bu sahne bizlere filmin devamının geleceğini gösteriyor. Gelecek filmde tahminimce ve sahnenin bize gösterdiğine göre after credit te bir araya gelen ölümsüzler bir araya gelip karşı bir ekip oluşturabilir. Film güzel ancak akılda kalıcı bir yapıda çok hızlı tüketilebilir bir dizi bölümü gibi.

Filmdeki iyileşme sahneleri bana Marvel filmleri olan Wolwerine ve Deadpool filmlerindeki iyileşme sahnelerini hatırlattı. Ölümsüzlüğün aslında zaman kavramını unutturduğunu sevdiklerinin ölümünü kendimize gösterdiğini, sahip olunan yeteneğimizle onlara yardım edemediğimizi ve kendimize ait özel bir hayat sürmemizin mümkün olamayacağı gösteriliyor. Bir ölümsüzün en büyük korkusu filmde sonsuza dek hapsedilmek üzere işlenmiş ve düşününce bu gerçekten de korkunç bir hissiyat veriyor. Filmde sonlara doğru bir ölümsüzün girişimde bulunduğu olaylar bir kaç nesil sonra meyvesini olumlu bir şekilde verdiği anlatılıyor. Film biterken akılda bir çok soru işareti bırakıyor. En temel soru ise bu kişiler neden ölümsüz oluyor ve onları kim seçiyor. Tahminimce bu soruların cevapları gelecek filmde işlenebilir.

Benim filme olan notum:10/6

Özet

Ölümsüz dört savaşçının yeni bir üye bulmalarını ve onları ve yeteneklerini kötü amaçla kullanmaya çalışan kişiler arasındaki çatışmayı konu alıyor.

Fragman

New Mutants Yazısını Okumak İçin Tıklayınız.

Ben Ercan blogsblue.com da blog yazarlığı yapıyorum. Özgün içerikler üretiyorum.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir