Ne Zha Zi Mo Tong Jiang Shi

Ne Zha Zi Mo Tong Jiang Shi

Yönetmen: Yu Yang

IMDB:7.5/10

Yayın Tarihi:25 Eylül 2019

Tür: Animasyon

Ne Zha Zi Mo Tong Jiang Shi Hakkında

Ne Zha Zi Mo Tong Jiang Shi Film Kapağı.

Bu karakter yeryüzü ve gökyüzü arasında var olmuş bir incinin iki parçasından biridir. İnci büyük usta tarafından ikiye bölünmüştür. İyi ve kötü olarak bir mavi birde mavi inci ortaya çıkmıştır. Filmde kırmızı yani kötü inci bir insan çocuğuna yani Ne Zha’ya mavi yani iyi inci ise bir ejderha olan Ao Bing’e hayat vermiştir. Kırmızı incide bir lanet vardır. Kırmızı inci üç yaşına geldiği zaman bir şimşek tarafından yok edilecektir. Bu süre zarfı içerisinde Ao Bing ile tanışır. Hiç arkadaşı olmayan Ne Zha ve Ao Bing arkadaş olurlar. Sonunda ejderha kralın baskısı üzerine Ao Bing Ne Zha’nın köyüne saldırır. Ne Zha gücünü kısıtlayan boynundaki halkadan kurtulur ve gerçek gücü ortaya çıkar. Bu savaş bittiğinde üçüncü yıl dolmak üzeredir. İkisi beraber şimşeğin önüne atlarlar ve ikisinden de geriye sadece ruhları kalır.

Film Hakkında Yazar Yorumu

Film bence muazzamdı. İzlerken çok büyük keyif aldım. Film hem eğlenceli hem de harekete geçiriciydi. Baş karakterlerimizin tam güçlerini ortaya çıkardığı görünüşler ve sahneler izleyiciyi gaza getiren bir yapıya sahipti. Filmin olay örgüsünde çok az karışıklık hakimdi. Filmde en sevdiğim karakter Ne Zha’nın babası Li Jing oldu. Çok heybetli ve erdemli bir savaşçı karakterine sahipti.

Büyük Ustanın Kunlunun on iki yöneticiden biri olarak domuzcuğu seçmesi çok saçmaydı .Filmde en sevmediğim karakter olmuştu. Hiç bir icraatı olmayan vasıfsız bir karakterdi. Filmde baş karakterlerin dostluğu çok iyi işlenmişti. Filmde tek anlam veremediğim kısım final olmuştu. Mutlu son ile mi bitti yoksa kötümü kararsız kaldım. Sonuçta mantıken baş karakterlerin ikisi de hayatını kaybetti. Bu kısım benim için aşırı kafa karıştırıcıydı. Bence daha güzel bir final yapılabilirdi .Genel olarak filme bakış açım olumlu yönde izleminizi öneririm.

Benim Filme Olan Notum:10/7

ÖZET

Filmde iki karşı gücün birbirleri arasındaki dostluk ve düşmanlığın karmaşası anlatılıyordu. Bu olayların nasıl sonuçlandığı ve hangi tarafın ağır bastığı anlatılıyordu. Film konusunu Ne Zha efsanesinden alıyor.

En İyi 12 Animasyon Filmi Yazımızı Okumak İçin Tıklayınız.

Ben Ercan blogsblue.com da blog yazarlığı yapıyorum. Özgün içerikler üretiyorum.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir