Mavi Mucize

Mavi Mucize

Yönetmen : Julio Quintana

Gösterim Tarihi : 27 Mayıs 2021

Film Müziğinin Bestecisi : Hanan TownshendCardec Drums

Oyuncular : Dennis Quaid ,Jimmy Gonzales ,Fernanda Urrejola,Raymond Cruz ,Nathan Arenas, Anthony Gonzalez ,Isaac Arellanes ,Bruce McGill ,Miguel Angel Garcia ,Dana Wheeler-Nicholson

Mavi Mucize Hakkında

Mavi Mucize Casa Hogar takımı.

Film 27 mayıs tarihinde Netflix üzerinde yayınlandı. Yayınlandığı hafta en çok izlenenler listesine girmeyi başardı. Film gerçekten yaşanmış olan ilham verici bir hikayeyi konu ediyor. Film Meksika da geçiyor ve bağışlar ile ayakta kalan bir yetimhanenin borçlarını ödemek amacıyla bir balıkçılık yarışmasına katılmasını anlatıyor. Yarışmaya kendileri ile birlikte yarışmayı daha önce kazanmış olan bir balıkçıda katılıyor.

Yazar Yorumu

Filmi kardeşim ile birlikte izledik gerçek hayattan uyarlanmış bir film olduğunu duyunca çok etkilendik. Çünkü nasıl balık tutulacağını bilmeyen ve çocuklardan oluşan bir grup bir sürü takımın katıldığı bir yarışmayı kazanmaya çalışıp yaşadıkları ve yuva olarak gördükleri yetimhanelerini kurtarmaya çalışıyor. Bence çok ilham verici bir hikaye ve yaşanmış bir hikaye oluşu olayı daha etkileyici bir hale getiriyor.

Filmde en beğendiğim detaylar yetimhane sahibi Omar’ın çocuklara yaklaşımı oldu. Hırsızlık yapmış bir çocuğu bile hayata geri kazadırmaya çalışıp bunu başarması inanılmaz bir şey. Filmde en sevdiğim karakter Omar oldu. Tüm çocuklara babalık yapacak bir yüreğe ve çabaya sahip olması çok güzeldi.

Benim tavsiyem ilhama ve azime ihtiyacınız varsa bu ve bunun gibi filmleri mutlaka izleyin.

Benim filme olan puanım : 10/8

En İyi 12 Animasyon Filmi Hakkındaki Yazı İçin Tıklayınız.

Ben Ercan blogsblue.com da blog yazarlığı yapıyorum. Özgün içerikler üretiyorum.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir