Kocaayak Ve Oğlu

Kocaayak Ve Oğlu

Yönetmen: Jeremy Degruson

Yayınlanma Tarihi:22 Eylül 2017

Müzik Bestecisi:Puggy

Seslendirme Sanatçıları:Pappy Faulkner, Cinda Adams,Kirk Thornton,Mari Devon,Sandy Fox,Joey Camen, Laila Berzins, George Babbit, Jeff Doucette, Tom Blank,Christopher L. Parson,Terrence Stone, Marieve Herington, John Allsopp, Joe Ochman, Michael Sorich, Yuri Lowenthal, Roger Craig Smith,Joe J Thomas,Tara Platt

Kocaayak Ve Oğlu Hakkında

Kocaayak Ve Oğlu resmi.

Film Hair Co. isimli bir şirketin değişik kıl uzama ve farklı yetenekler ile doğmuş Dr. Harrison’ın peşine düşmesini ve ormana kaçarak oğlundan gizli bir şekilde ormanda yaşamasını konu alıyor. Film Dr. Harrison’ın oğlu Adam Harrison’ın okuduğu lisede zorbalar tarafından tartaklanması ile başlıyor. Tartaklanırken adrenalinden dolayı ayakları büyüyüp ayakkabılarını patlatıyor. İlerleyen kısımlarda saçı sakız içinde kalmış olan Adam annesine saçlarını kestiriyor. Ertesi sabah uyandığı zaman saçlarının tekrar eskisi gibi uzadığını görüyor. Heyecanlanıp saçlarını tekrar kesiyor kafasına babasına ait olan eski bir bereyi geçirip okula gidiyor.

Okulda yine zorbaların zulmüne uğruyor ve okuldan sonra eve kaçarak geliyor. Tam o sırada zorbalardan biri bir taş ile Adam’ın evinin camını kırıyor. Taş evin yerinde bir ızgaranın üstüne geliyor. Taşı almak için eğlen Adam ızgaranın altında bir kutu görüyor. Kutuyu alıp içindekilere bakıyor. Kutuda babasından gelen mektuplar görüyor. Babasını öldüğünü düşünen Adam sinirlenip annesine karşı sert bir tavır takınıyor ve evden kaçıp babasının yaşadığı ormana gidiyor.

Babasını ararken ormanda bir kapana kapılıp yolun ortasına yuvarlanıyor. Yoldan geçen bir kamyon Adam’a çarpmak üzereyken babası ortay çıkıp hızla onu kurtarıyor. Bu olay yaşanırken kamyoncu her şeyi araç kamerası ile kayda alıyor.

Ertesi sabah görüntüleri Kocaayak gördüğünü söyleyerek gazeteye haber veriyor. Bu esnada gizemli Kocaayak güçleri ile Dr. Harrison Adam’ın kapana yakalanan ayağını iyileştiriyor. Adam uyandığı zaman babasının Kocaayak olduğunu öğreniyor.

Dr. Harrison oğlunda ve kendinde var olan yetenekleri hayvan dostları ile öğretiyor. Bu sırada gazetelere çıkan haberi gören Hair Co. ormana ve Adam’ın evine bir ekip yollar.

Adam Hair Co.yu durdurmaya çalışır ama yakalanır. Dr. Harrison oğlunu kurtarmaya çalışırken yakalanır. Adam serbest kalır. Filmin sonlarına doğru hayvan ekibi ile birlikte Hair Co.ya gider ve babasını kurtarır ve Hair Co. binasını havaya uçurur. Dr. Harrison hayvan dostları ile birlikte Adam ve annesi ile yaşamaya başlar.

Film bence gayet başarılı bir aile filmi herkesin mutlaka izlemesini öneririm.

Yazar Puanı:8/10

Ben Ercan blogsblue.com da blog yazarlığı yapıyorum. Özgün içerikler üretiyorum.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir