Kirpi Sonic (Sonic The Hedgehog)

Kirpi Sonic (Sonic The Hedgehog)

Yayın Tarihi: 14 Şubat 2020

Yönetmen: Jeff Fowler

Kategori: Komedi/Bilim Kurgu/Macera

IMDB: 6,6

Film Süresi: 1 saat 40 dakika

Müzik Bestecisi: Junkie XL

Oyuncular: Adam Pally, James Marsden, Jim Carrey, Neal McDonough, Tika Sumpter

Kirpi Sonic (Sonic The Hedgehog) Yazar Yorumu

Kirpi Sonic (Sonic The Hedgehog) baş karakteri.

Kirpi Sonic (Sonic the Hedgehog), Sega’nın 1991’den beri süre gelen aynı adlı video oyunu serisine dayanan yeni bir filmi. Mavi dostumuz Sonic dünyada kendine yeni bir hayat kuruyor. İleride baş düşmanı olacak Dr. Robotnik’in onun peşine düşmesi sonucu kurduğu yeni hayat başına yıkılıyor ve olaylar gelişmeye başlıyor. Önceki yapımlara göre hikayesi her anlamda farklı olan lakin ana konusu aynı olan yapım eğlendirdi. Başarılı oyunculuklar ile süslenen senaryosundan kaynaklı sizi asla sıkmayan bir yapısı var. Modern teknoloji sayesinde efektler tahmin edilebileceği üzere baya sağlam yapılmış. Sonic ise yer yer güldüren, kendini aşırı seven ve yıllardır ondan habersiz yaşayan kasabalılara düşkün bir yapıya sahip. Filmin özel kılan ve insana kendisini izlettiren şey ise eskiden bildiğimiz oyunlar ve animasyonların devamı gibi yani hep kesilen hikayeye yeni bir soluk kazandırılmış bu yapımda. Filmin sonunda zaten devamının getirilebileceğini belirtmek için ucunu açık bırakıyorlar. Zaten maliyetinin üç katı gibi bir gelir sağladığı için devam filmi garanti diyebiliriz. Çocukluk kahramanımız mavi kirpi Sonic’in modern dönem, yeni hikayesini izlerken bir yandan da çocukluğunuza dönebilirsiniz. Eskilerden bir Sonic severseniz kesinlikle izlemelisiniz.

Benim Filme Notum: 10/7

Özet

Kirpi Sonic (Sonic The Hedgehog) düşman karakteri.

Mavi antropomorfik bir kirpi olan Sonic, süper hız gücünü kullanmak isteyen kötü niyetli güçlerden kaçmak için Dünya’ya gelir. Kazara büyük bir elektrik kesintisine neden olduktan ve Green Hills kasabasında saklandıktan sonra Sonic, devlet tarafından onu avlaması için tutulan zalim Dr. Robotnik’in hedefi haline gelir. Bu arada, eski SFPD subayı olup artık Green Hills şerifi Tom Wachowski, Sonic ile tanışır ve yakalamadan kaçmasına, halkalarını toplamasına ve Robotnik’in Sonic’in dünya hakimiyeti için güçlerini kullanmasına engel olmaya karar verir. 

Ford v Ferrari Filmi Hakkında Yazdığımız Yazı İçin Tıklayınız.

Sefa Aktaş Yazar:

İzlediklerini, okuduklarını ve aklına gelenlerin eleştirilerini veya tanıtımlarını yazan genç bir yazarım. Her yazı yeni bir eğlence. :)

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir