Karanlık Zihinler

Karanlık Zihinler

IMDB: 8,2/10

Gösterim Tarihi: 2 Ağustos 2018

Tür: Bilim Kurgu/Aksiyon

Yönetmen: Jennifer Yuh Nelson

Oyuncular: Amandla Stenberg,Harris Dickinson,Miya Cech,Skylan Brooks

“Bize bizden başkası yardım edemez

Karanlık Zihinler Film Özeti

Karanlık Zihinler filminden bir sahne.

Karanlık Zihinler, milyonlarca insanın ölümüne neden olan salgından kurtulmayı başaran bir grup gencin hikayesini konu ediniyor. Amerika’daki bütün gençleri öldüren korkunç vebada hayatta kalmayı başaran Ruby Daly, özel güçlere sahiptir. Kendisi gibi diğer hayatta kalanlar da değişik güçlere sahiplerdir ve sadece renklerle tanımlanırlar; yeşiller (ileri zeka), maviler (telekinezi), sarılar (elektriği kontrol edebilme), turuncular (zihin kontrol) ve kırmızılar (ateşi kontrol edebilme). Ruby ise “turuncu” türünün çok güçlü bir üyesidir. Ruby ve arkadaşları, gönderildikleri korkutucu devlet tesisi Thurmond’dan kaçtıklarında hayat bambaşka bir hal alır. East River’daki güvenli bölgeye ulaşmaya çalışan grup, yetişkinlerin gençlere savaş açtığı bu dünyada yalnızca kaçmanın yeterli olmadığını fark etmeye başlarlar…

Film Hakkında

Alexandra Bracken’ın gençlik roman serisinden beyaz perdeye uyarlanan “Karanlık Zihinler”in başrolünü Açlık Oyunları serisinin genç Rue’su olarak ünlenen Amandla Stenberg üstlenirken, kadroda geçtiğimiz sene “This Is Us” ile Altın Küre adaylığı elde eden Mandy Moore, “Trust” dizisinde izlediğimiz Harris Dickinson, “The West Wing” ile 3 kez Altın Küre’ye aday gösterilen Bradley Whitford, Wallace Langham, Golden Brooks, Mark O’Brien, Patrick Gibson ve “Game of Thrones”un Brienne’i Gwendoline Christie yer alıyor.

Karanlık Zihinler Ruby karakteri.

Yazar Yorumu

Jennifer Yuh Nelson’in yönetmenliğini yaptığı Karanlık Zihinler,bilim kurgu türündeki aksiyona doyacağınız bir film. Filmin başından sonuna kadar heyecan ve merak duygusu kaybolmuyor. Bu da filmi sürükleyici yapıyor. Film,ülkedeki salgınla yetenek kazanan çocuklardan doğuyor. Hükumet her ne kadar çocukların korunmasını istiyormuş gibi görünse de onlardan korktuklarını adımız gibi biliyoruz. Başkanın ne kadar gamsız olduğunu filmi izlerken anlayacaksınız demek isterdim fakat asıl kötünün kim olduğunu filmin sonunda göreceksiniz.

Bilim kurgu ve aksiyon türündeki filmlerin genelde ya bir faciayla ya da herkesin mutlu olduğu bir kahramanlıkla biteceği düşünülüyor. Filmin sonunda bu kadar duygulanacağımı tahmin etmezdim. Kahramanımızın yaptığı fedakarlık kesinlikle görülmeye değerdi.

New Mutants Film Yazısı İçin Tıklayınız.

İlayda Atıcı, 4 Mart 2002, Antalya'da doğdu. Ege Üniversitesi, eğitim fakültesi 1.sınıf öğrencisi. Kişisel gelişim ve psikolojik konular üzerine kitaplar okur. Korku ve gerilim türündeki filmlere ilgisi büyüktür.

Tek Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir