JOHN WICK TRİLOGY

JOHN WICK

Yönetmen: Chad Stahelski

Kategori: Aksiyon, Gerilim, Suç

IMDB: 7.4, 7.5, 7.5

Oyuncular: Keanu Reeves, Ian McShane, Lance Reddick, Willem Dafoe, Laurence Fishburne, Riccardo Scamarcio, Halle Berry, Asia Kate Dillon

JOHN WICK (2014)

Serinin ilk filminde John Wick, emekliye ayrılmış bir tetikçidir. Emekliliğinin tadını çıkarırken karısının yakalandığı amansız hastalıkla beraber hayatı altüst olur. Karısının ölümünden sonra kendisine kalan en kıymetli varlığı köpeğidir. Ama bir gece evine dalan serseriler köpeği öldürür. Serserilerden biri mafya babası Viggo Tasarov’un oğlu Josef Tasarov’dur. Kaybedecek hiçbir şeyi de kalmayan John Wick’in tek istediği intikamdır ve bu intikam için emekli olduğu tetikçilik işine son bir hesap için yeniden döner.

JOHN WICK: Chapter 2 (2017)

İlk filmde aldığı intikamdan sonra yeniden emekliye ayrılan John Wick yeni köpeğiyle yaşarken eskiden tanıdığı bir alacaklı borcunu istemeye gelir. İlk başta istemese de yapılan tehditler sonucunda borcunu ödemek için yeniden tetikçilik işine girer. Bizi şehir şehir dolaştıran film ilk filmdeki New York’ tan sonra bu filmde de Roma’ ya götürüyor.

JOHN WICK 3: Parabellum

Serinin şimdilik son filminde, ikinci filmin sonunda kellesi için konulan 14 milyon dolar ödülden sonra John Wick’ in kaçışı ve bu beladan kurtulma çabalarını anlatıyor. Ödülün büyüklüğü ve düşmanının çok olmasından dolayı kaçması da iyice zorlaşıyor ve sürekli bir aksiyona giriyor.

GENEL YORUM

Ham aksiyon filmi olarak görmemiz gereken bir filmdir. Film konu yerine aksiyona önem vermektedir. Bunun nedenlerinden biri olarak yönetmen Chad Stahelski‘ nin aynı zamanda dublör olmasını söyleyebiliriz. Aksiyona önem verilmesi sayesinde neredeyse kusursuz aksiyon sahneleri ortaya çıkmıştır ve bu birbirinden güzel aksiyon sahneleri sizi zevkle dolduruyor. Film bazı sahnelerde çok saçma diyebileceğiniz öğelere de yer veriyor. Örnek vermek gerekirse; kalabalık bir ortamda silahla çatışıyorlar veya adam öldürüyorlar ama bir kişi de dönüp bakmıyor. Tabi ki de bu sahnelerin filme bir etkisi yok dediğimiz gibi John Wick hikaye değil aksiyon filmidir.

( SERİNİN DÖRDÜNCÜ VE BEŞİNCİ FİLMİ ONAYLANDI)

JOHN WICK TEMSİLİ RESİM.

Hayalet Sürücü Serisi Hakkında Yazdığımız Yazı İçin Tıklayınız.

Sinema alanıyla ilgili her şeye tutkulu olan ve ileride iyi bir yönetmen olmak isteyen biriyim. Bu tutkumu da sizlerle paylaşmak için yazılar yazıyorum.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir