Her Şey Seninle Başlar

Her Şey Seninle Başlar

Yazar: Mümin Sekman

Tür: Kişisel Gelişim

Basım Tarihi: 16 Kasım 2005

Her Şey Seninle Başlar yazarından bir şiir.

Mümin Sekman Kimdir?

Kişisel gelişim ve başarı bilimi kitaplarının yazarı Mümin Sekman, İstanbul doğumludur. Eğitimini Ankara Üniversitesi Hukuk Bölümü’nde tamamlamıştır. Hukuk alanında kariyer yapmayan Mümin Sekman, kişisel gelişim ve başarı üzerine kitaplar yazmaya odaklanmıştır.

Mümin Sekman, başarılı insanları inceleyip onların başarıya nasıl ulaştıklarını analiz etmiştir ve bu analizlerini başarıya ulaşmak isteyen insanlara aktarmayı meslek edinmiştir.

Mümin Sekman kitapları arasında en çok satan kitaplar Her Şey Seninle Başlar, Kişisel Ataleti Yenmek, Limit Sizsiniz, Her Şey Beyinde Başlar adlı kitaplardır. Mümin Sekman – Azmin Zaferi öyküleri adında bir seri de yayımlamıştır.

Mümin Sekman; ayrıca Kişisel Gelişim Merkezi Kigem.com’un kurucusudur.

“Eğer sizden sokakları süpürmeniz istenirse,Michelangelo’nun resim, Beethoven’ın beste veya Shakespeare’ in şiir yazdığı gibi süpürün. O kadar güzel süpürün ki, herkes durup, ” Burada işini çok iyi yapan bir çöpçü yaşıyor’ desinler.”

Her Şey Seninle Başlar Ne Anlatıyor?

Kişisel gelişim kitaplarından bir diğeri olan kitabımız, hayatı yeniden şekillendirme aracı olarak, kendi ayakları üzerinde durmak, kendi kanatları ile uçmak, başkalarına bağımlı olmadan yaşamak isteyenler için yazılmış bir kılavuz kitap niteliğindedir. Aynı zamanda felsefe ve tekniği ile bir başarı ideolojisini savunmaktadır.

Kitabın sekiz yıl arayla iki kez yazılmış olması, kendini geliştiren bir gelişim kitabının olduğu kanıtıdır da. Biraz daha farklı olarak dünyadan örneklerle insanlığın ortak başarı mirasına daha fazla yer vererek, kitabın evrensel başarı kültürüne katkıda bulunmasını sağlamıştır.

Ömrümüzün okul hayatı ve hayat okulu şeklinde ayrılan dönemlerimizde, daha çok hayat kısmında zorlandığımız aşikâr. Birçoğumuz başarmak için var olsakta çok azının başarabildiği de aşikâr. Nedenleriyle, niçinleri ile nasıl olurları ile Mümin Sekman bilgi ve yöntemlerini sunmaya devam ediyor.

Kitap ile de verdiği mesaj nettir: Başarsızlık öğrenilmiştir. Başarılı olmakta öğrenilebilinir. Uzmanımız, yeni bir hayat için yeni bir aklın gerektiğini vurgularken daha çok hikâye ve örneklemelerle düşünme yetisini daha fazla kullanmaya iter.

Hayatta en büyük kayıp ölüm değildir. En büyük kayıp, biz yaşarken içimizdeki bir şeyin ölmesidir.”

Hakkımızda Bilgi ve İletişim Tıklayınız.

İlayda Atıcı, 4 Mart 2002, Antalya'da doğdu. Ege Üniversitesi, eğitim fakültesi 1.sınıf öğrencisi. Kişisel gelişim ve psikolojik konular üzerine kitaplar okur. Korku ve gerilim türündeki filmlere ilgisi büyüktür.

2 Yorum

 1. Musa
  01/04/2021
  Yanıtla

  Çok güzel bir kitap mutlaka alıp okuyacağım

  • İlayda Atıcı
   01/04/2021
   Yanıtla

   Çok doğru karar. Keyifli okumalar…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir