Hayalet Sürücü Serisi

Hayalet Sürücü Serisi

Hayalet Sürücü 1

Tür: Aksiyon/Fantastik

Film Süresi:1 Saat 50 Dakika

Yayınlanma Tarihi:16 Şubat 2007

Yönetmen: Mark Steven JOHNSON

Müzik Bestecisi: Christopher Young

Oyucular:Nicolas Cage,Eva Mendes,Sam Elliott,Wes Bentley,Peter Fonda,Matt Long,Raquel Alessi,Donal Logue,Brett Cullen,Rebel Wilson,Laurence Breuls,Jessica Napier,Marcus Jones,Tony Ghosthawk,Lawrence Cameron Steele,Daniel Frederiksen,Hugh Sexton,Matt Norman,Eddie Baroo,Mathew Wilkinson

FİLM HAKKINDA

Hayalet Sürücü karakteri.

Film Johnny Blaze karakterinin babasını kurtarmak için ruhunu şeytana satmasıyla başlıyor. Hasta babasının hastalığının iyileşmesi için kanıyla bir anlaşma imzalıyor. Babasının hastalığı iyileşiyor ancak bu seferde gösteride yanarak can veriyor. Johnny Blaze babasını öldüğü gün sevgilisi ile kaçmayı planlıyor ama babasının ölümü üzerine chopper motoru alıp kaçıyor ve kızı bırakıyor. Filmin devamında Johnny ve Roxanne’in büyümüş hallerini görüyoruz. Johnny gösteri motosikletçisine Roxanne ise haber muhabiri olmuştur. Bir gösteri sonrasında, röportaj esnasında onu tanır. Tekrar Roxanne’in peşinden koşmaya başlar. Bu sırada güçleri gelmeye başlar ve şeytanda ortaya çıkar kutsal bir anlaşmanın peşindedir. Şeytan, Element iblislerinden yardım alarak anlaşmanın peşine düşer. Johnny Blaze de eski Ghost Rider ile onlara engel olmaya çalışır.

Hayalet Sürücü 2:İntikam Ateşi

Tür: Aksiyon/Fantastik

Film Süresi:1 Saat 36 Dakika

Yayınlanma Tarihi:17 Şubat 2012

Yönetmen: Mark Neveldine

Oyuncular:Nicolas Cage,Johnny Whitworth,Fergus Riordan,Ciarán Hinds,Violante Placido,Idris Elba,Christopher Lambert,Anthony Head,Jacek Koman,Vincent Regan,Spencer Wilding

FİLM HAKKINDA

Hayalet Sürücü baş karakter.

Bu filmde Johnny Blaze’in her şeyden uzaklaştığını ve güçlerini bastırdığını görüyoruz. Aslında Ghost Rider’in Cehennemde kirletilmiş bir melek olduğunu öğreniyoruz. Filmde birde şeytanın çocuğu olduğunu öğreniyoruz. Bu çocuğun şeytan için çok değerli güçleri var. Filmde Ghost Rider’i çocuğu ve annesini kurtarırken görüyoruz. Bu filmde Ghost Rider’in sürdüğü her şeyin onun güçleri ile değiştiğini görüyoruz .Birde yeni kötü adamımız her şeyi çürütme yeteneğine sahip ve film boyunca Ghost Rider’i bir hayli zorluyor. Filmin sonlarına doğru çocuk Ghost Rider’in içindeki iyi kısmı ortaya çıkarmasına ve huzura ermesine yardım ediyor.

YAZAR YORUMU

Ben ilk filmi ikincisine göre daha iyi buldum. İki filmde de CGI fena değildi. İkinci filmde motosikletin değişmesi bence iyi değildi. İlk filmdeki motor çok daha iyiydi. İkinci filmdeki çürütme yeteneğine sahip kötü adam biraz vasat işlenmişti. Yine ikinci filmde Roxanne karakterinin niçin olmadığını anlamadım ve Johnny’nin nasıl bu hale geldiğini. Genel olarak filmleri beğendim izlemenizi tavsiye ederim.

Seriye olan puanım:10/6

Umbrella Academy Dizisi Hakkında Yazdığımız Yazı İçin Tıklayınız.

Ben Ercan blogsblue.com da blog yazarlığı yapıyorum. Özgün içerikler üretiyorum.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir