Hayal Adası

Hayal Adası

IMDB: 6,0/10

Gösterim Tarihi: 6 Mart 2020

Tür: Korku/Gerilim/Gizem

Yönetmen: Jeff Wadlow

Oyuncular: Lucy Hale, Michael Peña, Maggie Q, Portia Doubleday, Jimmy O. Yang, Austin Stowell, Ryan Hansen, Michael Rooker

Tek bildiğim şey,hayatınızın değişmek üzere olduğu. Sonsuza kadar. Umarım hazırsınızdır.”

Hayal Adası Film Konusu

Hayal Adası Film Karakterleri.

Hayal Adası, eğlenmek için bir adaya giden bir grup insanın yaşadıkları konu ediliyor. Bir grup insan, gönüllerince eğlenecekleri, hayallerindeki birçok şeyi gerçekleştirebilecekleri Fantasy Island’a gider. Gizemli bir adam olan Bay Roarke, tatil köyüne gelen şanslı misafirlerinin en gizli hayallerini gerçeğe dönüştürmeyi vaat eder. Fakat adada onları bekleyen düşlediklerinden oldukça farklıdır. Karanlık temalar ve doğaüstü olaylarla karşı karşıya kalan insanlar, hayatta kalabilmek için zorlu bir mücadele vermek zorunda kalır.

Film Hakkında

Jeff Wadlow tarafından yönetilen ve ortak yazılan bir 2020 Amerikan doğaüstü korku filmi. ABC’nin 1977 tarihli aynı adlı televizyon dizisinin yeniden tasavvuru ve ön filmi olan filmde Michael Peña, Maggie Q, Lucy Hale, Austin Stowell, Portia Doubleday, Jimmy O Yang yer alıyor. .Filmin çekimleri, Amerika’nın Zindan(Peddocks) Adası’nda tamamlanmıştır. Film için 7 milyon USD harcanırken filmin gişeden elde ettiği kazanç 47,3 milyon dolardır.

Hayal Adası Olay Akışı (Spoiler İçerir)

Film, bir grup insanın kazandıkları bir yarışma üzerine Hayal Adasına gelmesiyle başlıyor. Adada misafirlerin hayal ettiği her şeyin çok önceden hazırlanmış oluşu adadın en büyük özelliğiydi. Konuklar adaya geldiklerinde onları Bay Roarke’un asistanı Julia karşılıyor. Konuklar bu adada güzel bir tatil geçireceklerini ve “tatil” hayallerinin gerçekleşeceğini düşünüyordu. Bay Roarke’un uyarılarını ciddiye almayan konuklar tatilin keyfini sürme peşindeydi. Ada,her konuğa bir hayali gerçekleştirme hakkı veriyor ve bunun sonucu her ne olursa olsun katlanmalarını gerektiğini söylüyor. Kiminin hayali sadece seks iken kiminin hayali mutlu bir aile, kiminin hayali de sadece intikam almaktı. Adadaki herkesin hayali bir bir gerçekleşirken her şey hayal edildiği gibi gitmiyordu. Ölen veya öldürülen herkes bir güç tarafından kontrol ediliyordu. Bu da adada kalan herkesin öleceği anlamına geliyordu.

Tüm bunların aslında Bay Roarke’un başının altından çıktığını anlamak zor değildi. Bay Roarke, eşi ile birlikte bu adayı keşfetmek için yola çıkmış fakat eşinin hastalığı yüzünden henüz yoldayken onu kaybetmiş. O da adanın gücünü kullanarak eşini geri getirmek istemiş ve bir hayal hakkını burada kullanmış. Fakat bunun karşılığında da adanın bir isteği olmuş. Tüm bunların Bay Roarke ile olan ilgisini filmi izlerken anlayacaksınız.

Filmi izlemek isteyenler için fragman aşağıda. İyi seyirler…

Savaş Tanrısı Filmi Hakkında Yazdığımız Yazıyı Okumak İçin Tıklayınız.

İlayda Atıcı, 4 Mart 2002, Antalya'da doğdu. Ege Üniversitesi, eğitim fakültesi 1.sınıf öğrencisi. Kişisel gelişim ve psikolojik konular üzerine kitaplar okur. Korku ve gerilim türündeki filmlere ilgisi büyüktür.

Tek Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir