Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

Yayın Tarihi: 24 Mart 2021

Yönetmen: Adam Wingard

Kategori: Bilim kurgu/Aksiyon/Dram

IMDB: 6,9

Senaryo: Max Borenstein, Eric Pearson

Film Süresi: 1 saat 53 dakika

Müzik Bestecisi: Junkie XL

Oyuncular: Millie Bobby Brown, Alexander Skarsgård, Rebecca Hall, Brian Tyree Henry, Julian Dennison

Godzilla vs. Kong temsili resim.
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong Yazar Yorumu

Dünya çapında beklenen film. Godzilla vs. Kong bu karantina döneminde bizlere keyif vermek üzere vizyona girdi. Godzilla’nın seri halinde olan iki filmi ve Kong’un solo filminin ardından ortak bir yapıtta buluşan titanların, karşı karşıya gelişini konu alan yapım size kendini izlettiriyor. Filmin konusu aslında oldukça basit. Bu iki titan tarihin başlangıcından beridir süre gelen bir düşmanlığa sahip. Bunların üzerine insanların güç hırsı ekleniyor ve işler karışıyor. Kong bizlere daha duygusal yansıtılırken Godzilla ise daha karanlık bir yapıya sahip. Lakin İkisinin de amacı aynı. Dünyayı korumak.

Filmin iyi yaptıklarına gelecek olursak. Senaryo konusu gereği gayet başarılı. Basit yapısı ve tahmin edilebilirliğine rağmen zevkle izletiyor. Müziklerin ve kurgunun başarısı tabi ki unutulmamalı. Kesinlikle bu koca titanlara yakışacak müzikler seçilmiş.

Filmin kötü yaptıkları ise o beklenen büyük karşılaşmanın çok kısa ve basit yapılmış olmasıydı. Karantina süreci ve çalışma zorluklarının bunda etkisi olduğuna emin olmakla beraber, büyük bir hayal kırıklığı yarattığını söylemeliyim. Filmde Titanlarımızın doğuşuyla ilgilide net bilgiler de ediniyoruz lakin o da fazlasıyla kısıtlı kalmış. Filmin en büyük sorunu ise tamamen seyirci istedi biz de yaptık havasının inanılmaz hakim olması. Filmin bu kafayla yapıldığı fazlasıyla belli oluyor.

Tüm bunlar düşünüldüğünde eğer büyük adamların birbirini dövmesi fikri, iki Titanın karşı karşıya kalması fikri sizi mutlu ediyorsa, kesinlikle Godzilla vs. Kong bir şansı hakediyor. İyi seyirler.

Benim filme olan notum: 10/6

Godzilla vs. Kong Özet

Devasa King Kong yenilmez Godzilla ile karşılaşınca, tüm dünya nefesini tutup bu iki canavarın savaşını izler. Sonunda sadece bir Titan ayakta kalacak. Üstün ırk bir kez daha kendisini kanıtlayacak. Onların savaşı insanlarında üstünlük mücadelesine katılmasıyla birlikte iyice karışacak. Peki sön sözü kim söyler dersiniz?

Godzilla vs. Kong

Paul filmi hakkında yazdığımız yazı için tıklayınız.

Sefa Aktaş Yazar:

İzlediklerini, okuduklarını ve aklına gelenlerin eleştirilerini veya tanıtımlarını yazan genç bir yazarım. Her yazı yeni bir eğlence. :)

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir