Gerçekten 12’den Vurmak mı ?

Gerçekten 12’den Vurmak mı ?

Anlaşılmamaya karşın ben söyleyeyim bahsi geçen spor dalımız okçuluk. Saygı değer okur; en başta anlaşalım okçuluk branşında 12 diye bir puan dilimi yoktur ve biz okçular “12`den vurmak” tabirinden gerçekten haz almayız. Bu yazımda halkın içinden sıradan bir kişi olarak deneyim ve görüşlerimi olabildiğince sizlere bahsedeceğim.

Okçuluk dışarıdan ne kadar kolay ve basit, hatta hiç uğraş gerektirmeyen bir spor dalı olarak görünse de aslında bunların tam aksini içerir. Dışarıdan izlemesi oldukça sıkıcı, fakat branşın kendisini yapmak da bir o kadar eğlenceli olan bir spordur. İnsanlarımızın bu sporu kolay sanmalarının deneyimlerimce 2 sebebi bulunmaktadır. Bunlardan ilki “Tutup çekip atıyorsunuz bunda ne var ki” cümlesi ve yarattığı algı. İkincisi ise Türk sinemasının kahramanı Battal Gazi‘dir.

Yapmış olduğumuz branş oldukça disiplin ve sabır gerektirmek ile beraber fiziksel olarak doğru kas guruplarının beraber çalışmasını sağlamak gerekir ve inanın bu hiç kolay değil. Bunlar ile beraberinde malzeme de gerçekten büyük önem arz etmektedir. Fakat bu branş gerçekten fazlası ile maliyetli. Özellikle ülkemizde bu fiyatlar ayyuka çıkmış durumdadır. Bununla beraber özel kulüpler ve yarışma masrafları da bunaltabilecek düzeydedir. Maymun iştahlı kişileri bünyesinde barındırmayan bir spor dalıdır.

Bunlar ile beraber katlıları da oldukça yüzünüzü güldürecek düzeydedir. Odaklanma probleminizi gidermede katkı sağlar, kitlesi içerisinde gerçekten güzel arkadaş çevresi edinebilir ve ilerleyen zamanlarda kariyer olarak geçmişinizde görünmesi de oldukça işinize yarar.

Tavsiyem 10 – 12 yaşlarından itibaren bu branşa girerseniz ve iyi bir eğitim edinirseniz sizi ileride gerçekten güzel şeyler bekler. Branşımdan oldukça memnunum her gencin bir kere denemesi gereken bir spor olduğunu düşünüyorum.

Gerçekten 12'den Vurmak mı ? yazarın resmi.

Gerçekçi İyimserlik Hakkında Yazdığımız Yazıyı Okumak İçin Tıklayınız.

Rodnox Yazar:

Kaan Aşık, 12 Kasım 2000 doğumlu. Aksaray Üniversitesi 2. sınıf Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği bölümü öğrencisi. Ağırlık olarak spor kategorisinde yazılar yazmaktadır.

14 Yorum

 1. Serkan
  19/06/2021
  Yanıtla

  Okçuluk gerçekden çok iyi bende başlamak istiyorum

  • Rodnox
   30/06/2021
   Yanıtla

   İlk başta fazlasıyla sıkıcı gelebilir ama yarıda bırakma derim.

 2. Ahmet
  19/06/2021
  Yanıtla

  Gerçekten çok güzel hedefi 12 den vurma ile ilgili güzel bir yazı olmuş elinize sağlık

  • Rodnox
   30/06/2021
   Yanıtla

   beğendiyseniz ne mutlu bana

 3. Çağdas
  19/06/2021
  Yanıtla

  Okçuluk gercekden çok zor onu denk getirmek atış yapmak kolay değil ☺️

 4. Ozlemgunay
  19/06/2021
  Yanıtla

  Olculuk ve tarihi ile ilgili verilen bilgiler cok guzel

 5. Uğur
  19/06/2021
  Yanıtla

  Attığını vurduktan sonra gerisi teferruattır bence 🙂

  • Rodnox
   30/06/2021
   Yanıtla

   Okçuluk kolay bir spordur fakat bu kolaylığa ulaşmak çok zordur.

 6. Ahmet
  19/06/2021
  Yanıtla

  Aslında her spor dalında olduğu gibi okçulukta da erken yaşlarda başlamak fırsatları beraberinde getirir ve beğenerek takip ettiğim bir dal

 7. Selen yelken
  19/06/2021
  Yanıtla

  Tüm spor dallarında olduğu gibi okçulukta sabır ve Eğitim isteyen bir alan

 8. Enes
  19/06/2021
  Yanıtla

  Gerçekten çok başarılı bir spor dalı gençlerimizin bu spor dalı üzerine uğraşmaları gerekir ata sporlarimizdan nede olsa

 9. Yeliz
  19/06/2021
  Yanıtla

  Güzel bir açıklama olmuş kelimeyi bende çok kullanıyorum bu dalda olanların yanında kullanmamaya özen göstericem

  • Rodnox
   19/06/2021
   Yanıtla

   Seçim senin 🙂

 10. Mehmet
  19/06/2021
  Yanıtla

  Gerçekten okçuluk çok kolay gözüken ama kolay kolay yapılamicak bir spor dalı hiç gözüktüğü kadar kolay veya basit bir spor dalı değil

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir