En İyi 12 Animasyon Filmi

En İyi 12 Animasyon Filmi

Bu serimizin adı Bilinmeyenler bu seride puanı(IMDB , Rotten Tomatoes) , yapıldığı şirket veya izlenme veya okunma oranları yüzünden öne çıkamamış . Kitap , Film ve Dizileri derleyeceğiz . Sıralamalar blogsblue.com yazarlarının görüşleri ile düzenlenecek.

Bu yazımızdaki sıralamalar tamamen yazarların görüşlerine göre sıralanmıştır.

En İyi 12 Animasyon Filmi Sıralamalar

1 – Yeni Jenerasyon / Next Gen

En iyi 12 Animasyondan Filmi 1.si

Next Gen ,Wang Nima’nın 7723 adlı çevrimiçi Çin çizgi romanına dayanan ve Kevin R. Adams ve Joe Ksander’in yönettiği2018 bilgisayar animasyonlu bir bilim kurgu filmidir.Duyarlı robot teknolojisinin yaygın olduğu bir dünyada yaşayan yalnız asi genç kız Mai Su ile tesadüfi bir karşılaşma sonucunda birbirleriyle tanışan ve beklenmedik bir bağ oluşturan çok gizli silahlı robot 7723’ün hikayesini anlatıyor. Film 7 Eylül 2018’de Netflix de yayınlandı.

2 – Senin Adın / Your Name / Kimi No Na Va

En iyi 12 Animasyondan Filmi 2.si

Mitsuha Miyamizu, Hida  yakınlarındaki Itomori kasabasında yaşayan bir liseli kız . Anormal hayattan sıkılıyor ve sonraki hayatında yakışıklı bir Tokyo çocuğu olmak istiyor. Uyandıklarında Tokyo’da bir lise çocuğu olan Taki Tachibana ile aralıklı olarak bedenlerini değiştirmeye başlar . Kağıda, telefona ve bazen birbirlerinin cildine mesaj yazarak iletişim kurarlar. Mitsuha, Taki’nin iş arkadaşı Miki ile ilişki geliştirmesine neden olurken, Taki Mitsuha’nın okulda popüler olmasına neden olur. Mitsuha bir gün büyükannesine ve kız kardeşine eşlik ederek aile kız kardeşleri tarafından yapılan ve Şinto tapınaüında bir teklif olarak yapılan alkollü kuchikamizake ritüelinden ayrılıyor.şehrin dışında bir dağın tepesinde. İnsan deneyimlerini ve bağlantılarını yöneten köy koruyucu tanrısının bedenini temsil ettiğine inanılıyor. Taki, Mitsuha’nın festival gününde Dünya’yı geçmesi beklenen Tiamat kuyruklu yıldızıyla ilgili notunu okur . Ertesi gün, Taki vücudunda uyanır ve Miki ile randevuya çıkar. Taki Mitsuha’yı aramaya çalışır, ancak ona ulaşamaz ve vücut değiştirme sona erer.

3-Beyaz Yılan / White Snake

White Snake filmi adından da anlaşılacağı üzere merkezinde beyaz bir yılanın olduğu bir animasyon filmidir.Filmin yönetmenliğini Jiakang Huang ve Ji Zhao tarafından yapılmıştır.Film hikayesi ise bir Çin efsanesi olan Beyaz Yılan efsanesinden almaktadır.Film 11 ocak 2019 da Çin de yayına girdi.Yapımcılığını Warner Bros. üstlendi.

4-Ne Zha Zhi Mo Tong Jiang Shi

Bu karakter yeryüzü ve gökyüzü arasında var olmuş bir incinin iki parçasından biridir.İnci büyük usta tarafından ikiye bölünmüştür.İyi ve kötü olarak bir mavi birde mavi inci ortaya çıkmıştır.Filmde kırmızı yani kötü inci bir insan çocuğuna yani Ne Zha’ya mavi yani iyi inci ise bir ejderha olan Ao Bing’e hayat vermiştir.Kırmızı incide bir lanet vardır.Kırmızı inci üç yaşına geldiği zaman bir şimşek tarafından yok edilecektir.Bu süre zarfı içerisinde Ao Bing ile tanışır.Hiç arkadaşı olmayan Ne Zha ve Ao Bing arkadaş olurlar.Sonunda ejderha kralın baskısı üzerine Ao Bing Ne Zha’nın köyüne saldırır.Ne Zha gücünü kısıtlayan boynundaki halkadan kurtulur ve gerçek gücü ortaya çıkar.Bu savaş bittiğinde üçüncü yıl dolmak üzeredir.İkisi beraber şimşeğin önüne atlarlar ve ikisinden de geriye sadece ruhları kalır.

5-Muay Thai Efsanesi : 9 Satra

Bu filmde Dehayaksa adında bir Yaksha prensinin Ramthep Nakorn isimli bir yeri ele geçirip halkına eziyet etmesini,kutsal muay thaı sanatını ortadan kaldırmaya çalışmasını ve bunun sonucunda adı Ott olan bir gencin yanında farklı halklardan insanlarla birlikte kutsal muay thaı silahını kullanarak Dehayaksa adındaki kötü adamı alt etmesini anlatıyor.

6 – Kahramanlar Takımı : Maymun Kral Geri Döndü

Yüce Maymun Kral Sun Wukong, bir zamanlar Cennet ve Dünya arasında özgürce dolaştı, ancak Tanrıları kızdırıp onlara meydan okuduktan ve göksel orduyu yendikten sonra, Buda tarafından dağların derinliklerinde bir buz kafesine hapsedildi .

7 – Kocaayak Ve Oğlu

The Son of Bigfoot ( Bigfoot Junior olarak uluslararası İngilizce olarak da yayınlandı), Ben Stassen ve Jeremy Degruson tarafından yönetilen2017 Belçika-Fransız bilgisayar animasyonlu komedi ve drama filmidir. Film, gösterime girdikten sonra eleştirmenlerden olumlu eleştiriler aldı ve 20 milyon dolarlık bütçesine karşı dünya çapında 50 milyon dolar hasılat elde etti. Mart 2018 itibarıyla, film dünya çapında 8 milyon izleyiciye ulaştı. Film 1 Mayıs 2018’de Amerika Birleşik Devletleri’nde DVD olarak yayınlandı.

8 – Gantz O

Gantz : O bir Japon anime dizisi iken CGI bilgisayar teknolojisi ile film haline getirilmiştir.

9 – Tuhaf Sihir / Strange Magic

En İyi 12 Animasyon Filmi 9.

Tuhaf Sihir Filmi her canlının içinde saflığın var olduğunu anlatan bir animasyon filmidir.

10 – Çocuk Ve Canavar / The Beast And Boy

Ailesi olmayan bir çocuğu evlat edinip büyüten bir canavarın hikayesini anlatıyor. Film Anime tarzında yapılmış.

11 – Altın Gol / Metegol

En İyi 12 Animasyon Filmi 11.

Altın Gol Filminde insanların zevkle oynadığı Langırt oyunundaki karakterler tıpkı bir insan gibi canlanıyor. Bu süreçteki anlatılar komu alınıyor.

12 – Throne Of Elves

En İyi 12 Animasyon Filmi 12.

Throne Of Elves filmi bir serinin ikinci filmi ilk filmden sonra fazla göz önüne çıkmadı. Herhangi bir çevirisi de yapılmadı. Bence ilk film kadar etkileyici ve güzeldi. İlk Filmin adı Ejder Yuvası Orta Dünya filmleri tarzında yapılmış bir film.

Hakkımızda ve İletişim İçin Tıklayınız.

Ben Ercan blogsblue.com da blog yazarlığı yapıyorum. Özgün içerikler üretiyorum.

22 Yorum

 1. Ebru
  01/04/2021
  Yanıtla

  21 yaşında olmama rağmen animasyon filmlerinden vazgeçemem. O kadar çok izlerim ki film kalmadığını düşünürüm. Ama yanıldığımı fark ettim, izlenecekler listeme ekledim. Yazı için teşekkür ederim.

 2. Ahsen mina
  01/04/2021
  Yanıtla

  Animasyon filmlerini çok severim.bu yazı için teşekkürler✌️✌️

 3. Merve
  01/04/2021
  Yanıtla

  Filmlerden sıkıldım. Adam akıllı animasyon arıyordum bende izlemelik. Emeğinize sağlık bunları deneyeceğim.

 4. Hatice okur
  01/04/2021
  Yanıtla

  Animasyon filmlerini ciok severim cocuklarimla birlite devamli izleriz paylasimlar icin tesekkir ederiz

  • sadece Gantz filmi hariç geri kalan filmler aile ile izlenebilcek güzel filmler.

 5. 01/04/2021
  Yanıtla

  .çok güzel götünüyor bu diziler muhteşem sonra izleyecem inşallah

 6. Tuğçe Şevik
  01/04/2021
  Yanıtla

  Bu yaşımda animasyon filmlere hala bayılıyorum

  • Yaşımız büyüsede animasyon film sevgisi küçülmez.Yorumunuz için teşekkür ederiz.

 7. Ayşe Yılmaz
  01/04/2021
  Yanıtla

  Animasyon filmlerine bayılıyorum bazılarını izledim digerlerini de en kısa zamanda izleyeceğim çok teşekkür ediyorum

 8. Hüseyin
  01/04/2021
  Yanıtla

  Animasyon izlemeyi çok seviyorum hepsini izedim çok teşekkür ederim 🙂

  • ikinci bir yazı hazırlamayı düşünüyoruz umarız izlemediğiniz bir şeyler katabiliriz.

 9. Silentman
  01/04/2021
  Yanıtla

  Animasyon filmleri bazı filmlere göre daha çok iyi aslında

 10. Pınar Kurt
  01/04/2021
  Yanıtla

  Animasyon filmler iyi yapıldığı sürece her yaşta izlenir. Bende severek izleyenlerdenim. Önerileriniz hoşuma gitti ilk fırsatta izlemeyi düşünüyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir