Control Z

Control Z

Yayınlanma Tarihi: 22 Mayıs 2020

Tür: Gençlik

Oyuncular: Ana Valeria Becerril, Macarena García, Yankel Stevan, Michael Ronda, Andres Baida, Xabiani Ponce de León, Fiona Paloma, Luis Curiel, Ariana Saavedra, Samantha Acuña, Patricio Gallardo, Mauro Sánchez Navarro

Control Z Hakkında

Control Z dizisinin kapak resmi.

Dizide bir okulda herkesin kullandığı bir ortak internet ağı yani wi-fi bulunmaktadır. Bu ağa erişimi olan bir bilgisayar korsanı tüm öğrencilerin bilgilerine ulaşır. Elde ettiği bu bilgileri insanlara karşı kullanmaya herkesin en büyük sırlarını ortaya çıkarmaya başlar. İnsanların sırlarını bütün sırlarınız adını verdiği bir İnstagram hesabında düzenlenmiş bir şekilde paylaşır.

Dizide baş rolümüz Sofia Herrera sosyal açıdan içine dönük ve psikolojik sıkıntılarla baş eden bir kızdır. İlk olay başladığında bu bilgisayar korsanını bulmaya çalışır. Bu süreçte kendi sırlarıyla da tehdit edilir ama peşini bırakmaz ve en sonunda bilgisayar korsanı çok sürpriz bir isim çıkar.

Yazar Yorumu

SPOİLER İÇERİR.

Dizi bence gayet başarılıydı. Oyunculuklar iyiydi. Kötü karakterlerin çoğundan nefret ettim. Bu onların iyi bir oyunculuğu olduğunu gösterir. Dizi beni ilk bölümde kendine çekmeyi başardı. Dizinin çoğu kısmı beklenmedik şekilde ilerliyordu. Dizide karşımıza çıkan karakterlerin neredeyse hepsi kötü karakterlerdi. Liseleri çok büyük entrikalarla doluydu. Birbirlerinin sevgililerine asılmalar, uyuşturucu kullanımı, alkol, saygısızlık, hırsızlık vs. iyi olarak nitelendirebileceğim tek karakterde aslında katil çıktı. Dizide en gıcık olduğum karakter Luis karakteriydi .O kadar ezilmeye zorbalığa rağmen aptal gibi durup karşılık vermemesi beni olduğum yerde deli etti. Kendisine neredeyse aynı cüssede kişilerden korkup kaçıyordu. Okul hocalarının hiçbir olaya etkisi yoktu. Klasik ama gerçekte olmayan bir lise hayatı anlatılıyordu. Okulda sorunlu olmayan bir tane öğrenci yoktu. Baş rolümüz bile kötü hissettiği zamanlar kendini kesiyordu. Dizide en sevdiğim karakter bilgisayar korsanı oldu. Tüm okuldaki öğrencilerin birbirleri ile ilişkileri ve saygısız bir ortam oluşu onu kızdırmıştı ve böyle bir yol izlemişti. Kendisi ile empati kurmamı sağladı. Dizi boyunca çok fazla madde kullanımı ve cinsellik ön plandaydı.

Dizi 16 yaşın altındaki izleyicilere yönelik değil. Dizi öğretici veya izleyiciyi geliştirmeye yönelik bir tarafı yok ama izlendiğinde kişiyi merak içinde bırakıyor ve izlemek istiyorsunuz. Yani dizi bence iyiydi izlemeye değer.

Benim Dizi İçin Puanım:6/10

Özet

Bir bilgisayar korsanın bulunduğu okuldaki öğrencilerin telefonlarına girerek elde ettiği bilgileri paylaşması anlatılıyor.

Umbrella Academy Dizisi Hakkında Yazdığımız Yorumu Okumak İçin Tıklayınız.

Ben Ercan blogsblue.com da blog yazarlığı yapıyorum. Özgün içerikler üretiyorum.

3 Yorum

 1. Sefa Yapıcı
  01/04/2021
  Yanıtla

  Bu film gerçekten çok güzeldi herkes izlesin. Sadece sonlara doğru karmaşık bir hal alıyordu. Makalede de bahsettiği gibi aslında herşey. Açık ve Net

 2. Ebru
  01/04/2021
  Yanıtla

  Uzun dizilerden ziyade böyle mini diziler daha çok hoşuma gidiyor. Sonu beklenmedik bitiyor oldukça merak uyandırıcı. Her bölümde acaba bu mu yaptı diye diye bir bakmışsınız sonuna gelmişsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir