Contratiempo

Contratiempo

IMDB:8,1/10

Gösterim Tarihi: 2016

Tür: Polisiye/Gerilim/Gizem

Yönetmen: Oriol Paulo

Oyuncular:Mario CasasBárbara LennieAna Wagener,Francesc Orella Paco Tous David Selvas San Yélamos Iñigo Gastesi 

Contratiempo Film Konusu

Contratiempo Karakterleri.

Adrian Doria kariyerinde hızla yükselen bir iş adamıdır. Evli bir adam olan Adrian, fotoğrafçı olan sevgilisi Laura’yı öldürmekle suçlanmaktadır. Adrian, kendisine güvenilir bir savunma yaratmak için tanık hazırlama ve adli bildirimlerde uzman deneyimli bir avukat olan Virginia Goodman ile tanışır. Adrian, Virgina’ya yaşanan olayları en başından anlatmaya başlar. Fakat Virginia hikayede bazı tutarsızlıklar fark eder ve onu hikayesinin karanlık noktalarını açığa çıkarması için zorlar.

Film Hakkında

İspanyol yapımı film, İngilizce den Görünmez Misafir olarak çevrilse de İspanyolcası Gizli Tanık‘tır. Oriol Paulo’nun yazıp yönettiği, 1 saat 46 dakikalık 2016 İspanyol gizem gerilim filmidir. 6 Ocak 2017’de İspanya’da gösterime girdi. Film ılık eleştirilere açıldı, ancak ticari bir başarıydı ve 4 milyon Euro’luk bütçesine göre 30,5 milyon dolar hasılat elde etti.

Film Özet ve Yorum

Film, cinayet zanlısı bir adamın avukatına olayları en başından anlatmasıyla başlıyor. Bir fotoğraf sanatçısı olan sevgilisinin öldürülmesinden sorumlu görülen Adrian varlıklı bir iş adamıdır. Hapisten yırtmak için avukatı Felix’in yönlendirdiği bir başka avukat Virginia Goodman’a olayları en ince ayrıntısına kadar açıklıyor. Bu arada Virginia Goodman çok sıkı bir avukat ve hiç dava kaybetmemiş. Seyirci olanları ilk başta Adrian’ın dilinden dinliyor. Aylardır birlikte olduğu sevgilisiyle bir otelde mesaj beklerken içeri sızan bir adam Adrian’ı bayıltıyor ve sevgilisini öldürüyor. Adrian uyandığında kapıya polis dayanmış ve sevgilisini ölü bir şekilde yerde yatarken buluyor. Bir çanta dolusu para da ortalığa saçılmış. Ancak polis olay yerini incelediğinde Adrian’ın anlattığı gibi birinin odaya hiç girmediğini söylüyor. Hiçbir iz yok bu şüpheliden.

Adrian’ın anlattıkları avukata hiç inandırıcı gelmiyor çünkü büyük bir boşluk var bu hikayede. Eğer bu işten paçayı kurtarmak istiyorsa kendisine bu defa gerçekleri anlatmasını istiyor. Çünkü Adrian’ın anlattığı olaylar yarım yamalak ve bu durumda sevgilisinin ölümünden tek şüpheli kendisi. Seyirci en başta Adrian’ın sadece sevgilisinin ölümünden başının dertte olduğunu zannetse de Adrian gerçek hikayeyi anlatmaya başlayınca Daniel Garrido adlı bir gencin ölümünden de şüpheli olduğunu anlıyor. Gerçekten de köşeye sıkışan Adrian bu sefer gerçek hikayeyi anlatıyor ve asıl hikaye şimdi başlıyor. Film gizem içinde gizem sunuyor. Olaylar bir sır yumağı gibi baştan sona doğru çözülmeye başlıyor.

Filmde, baştan sona Adrian’ın gözünden izliyoruz olayları. Adrian sanki vicdan azabı çekiyor da sevgilisi Laura onu suçunu itiraf etmekten alıkoyuyormuş gibi. Fakat gerçekleri Goodman’dan dinlediğimizde ise tam tersini görüyoruz.

Contratiempo Oyuncuları.

Laura, vicdanının baskısına dayanamayarak ve kendini de gözden çıkararak, acılı aileye yardım ediyor. Burada filmin başındaki sahneye geliyoruz. Her şeyin Laura ve Garrido ailesinin altından çıktığını gören Adrian, Garrdio’nun karısının çalıştığı otelde Laura’yı da öldürüyor.

Filmin sürprizi burada bitmiyor. Kendini başarılı bir avukat olarak tanıtan Goodman’ın aslında kim olduğunu filmin sonunda göreceksiniz.

Genel olarak suç ve gizem üzerine yaslansa da bir intikam filmi aslında Contratiempo.

Cinayet ve suç konulu, sürpriz sonlu filmleri beğeniyorsanız bu film tam size göre. İzledikten sonra asla pişman olmayacağınız bir film.

Chadwick Boseman Hakkında Yazdığımız Yazı İçin Tıklayınız.

İlayda Atıcı, 4 Mart 2002, Antalya'da doğdu. Ege Üniversitesi, eğitim fakültesi 1.sınıf öğrencisi. Kişisel gelişim ve psikolojik konular üzerine kitaplar okur. Korku ve gerilim türündeki filmlere ilgisi büyüktür.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir