Chadwick Boseman Kimdir ?

Chadwick Boseman Kimdir ?

Chadwick Boseman İnstagram hesabında paylaşılan resmi.

Instagram hesabından yapılan açıklama:
Chadwick’in vefatını ölçülemez bir üzüntü ile Onaylıyoruz. Chadwick’e 2016 yılında ikinci derece kolon kanseri teşhisi konuldu. Büyük bir savaşçıydı ve 4 yıl bununla mücadele etti. çok sevdiğiniz filmlerin çoğunu size getirdi.
Birçok film sayısız ameliyat ve kemoterapi sırasında çekildi. Kara Panter’de Kral T’Challa’yı canlandırmak hayatının onuruydu.
Evinde eşi ve ailesi ile birlikteyken hayatını kaybetti. Aile sevginiz ve dualarınız için size teşekkür ediyor…

Dünyaca ünlü Marvel serisinin filmlerinden Black Panther filmindeki uyumu ve oyunculuğuyla Muhteşem bir başarı sergileyerek tüm dünyaya adını duyuran Chadwick Boseman Kolon(Kalın Bağırsak)Kanseri hastalığının 4.seviyeye ulaşmasıyla 41 Yaşında 29 Ağustos Cumartesi günü, Los Angeles’te ,son anlarını ailesiyle birlikte geçirerek, hayatını kaybetti…

29 Kasım 1977, Güney Carolina, ABD’de, Hemşire olan bir anne ve Fabrikada döşemecilik işini yöneten bir babanın oğlu olarak doğdu.18 yaşında bir arkadaşı vurulup öldürüldükten sonra “Crossroads” isimli bir oyun yazıp bu oyunu okulda sahneledi. Daha sonra Howard Üniversitesi’ne gitti.23 yaşında Yönetmenlik dalıyla Güzel Sanatlar Mezunu oldu.

Hem Öğretmenlerinden biri olan hem de Boseman’ın akıl hocası olan Phylicia Rashad, Chadwick ve arkadaşlarının kabul edildikleri Londra İngiliz-Amerikan Drama Akademisi Oxford Yaz Ortası Programına katılabilmeleri için fon toplamaya yardımcı oldu. Asıl isteği yazmak ve yönetmek olan Chadwick, aktörlerle nasıl iyi bir iletişim kurmak ve onları nasıl iyi anlayacağını öğrenmek için oyunculuk eğitimi aldı. ABD’ye geri döndükten sonra New York Dijital Film Akademisi’nden Mezun oldu.

Kariyerinin başında Brooklyn de yaşayan Chadwick, New York Harlem de bulunan Siyah Kültür Araştırma Merkezine bağlı Schomburg Junior Scholars Programında drama eğitmenliği yaptı.31 Yaşında Oyunculuk kariyeri için Los Angeles’e taşındı.

Bir hristiyan olan Chadwick; Marvel de çalışmaya başlamadan önce Kara Panter olmak için dua ettiğini belirtti.

Ayrıca bir vejeteryandı

Boseman’ın hayatını kaybetmesine ilişkin ABD basınına açıklamada bulunan yapımcı Nicki Fioravante, Los Angeles’te yaşayan Boseman’ın hastalığının bir süredir 4. seviyeye ulaştığını ve son anlarını ailesiyle beraber geçirdiğini belirtti…

Enola Holmes Filmi Hakkındaki Yazımız İçin Tıklayınız.

Tek Yorum

  1. kadir
    03/04/2021
    Yanıtla

    allah rahmet eylesin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir