Cebimdeki Yabancı

Cebimdeki Yabancı

Yayın Tarihi: 2 Şubat 2018

Yönetmen: Serra Yılmaz

Kategori: Komedi/Gerilim/Psikolojik

IMDB Puanı: 6,9

Senaryo: Murat Dişli

Film Süresi: 1 saat 36 dakika

Müzik Bestecisi: Mithat Can Özer

Oyuncular: Belçim Bilgin, Buğra Gülsoy, Çağlar Çorumlu, Leyla Lydia Tuğutlu, Serkan Altunorak, Şebnem Bozoklu ve Şükrü Özyıldız

Cebimdeki Yabancı Yazar Yorumu

Cebimdeki Yabancı oyuncu kadrosu.

Dünya çapında gişe rekorları kıran bir yapıt olan Perfetti Sconosciuti’nin yerli uyarlaması olan film bize oyuncularımızın ne kadar kaliteli olabileceklerinin kanıtı niteliğinde. Uyarlama olmasına rağmen hem bizim kültürümüze empoze edilmesiyle, hem de oyuncularımızın başarısıyla neredeyse aslı kadar kaliteli bir yapıt olmuş. Cebimdeki Yabancı bir evin içerisinde çekilen, hatta çoğu zaman bir masada geçmesine rağmen derin senaryosu ve kurgusu sayesinde insana kendini izlettiriyor. Film ana duygu olarak sizlere kendinizi, sevdiklerinizi veya hayatınıza alacağınız her insana karşı daha temkinli yaklaşmanızı öğütlüyor diyebiliriz. Kimseye tam anlamıyla güvenmemeyi ancak dozunu da ayarlamayı bilmeniz gerektiğini telefon gibi basit bir örnekle veriyor. Yapıtın fikri zaten İtalya’da oynanan, doğruluk mu, cesaret mi oyunun modernleşen ve herkes tarafından sevilen telefon versiyonu fikrinden doğuyor. Cebimdeki Yabancı filminin zevkli bir yönü de tahmin etmek. Film size 7 karakter arasında sadece 2 masum karakter sunuyor. Bakalım tahmin edebilecek misiniz? Güzel bir film ve arkadaşlarla izleyip üzerine filmdeki oyunu neden oynamayasınız?

Benim Filme Notum: 10/6

Özet

Cep telefonlarına gizlenen hayatların karı-koca ve arkadaşlık ilişkilerindeki tüm dengeleri değiştireceğini göreceğimiz filmde bir akşam yemeği için toplanan arkadaşlar, hayatlarının kara kutusu olan cep telefonlarını masaya bırakır, Tüm gelen mesajların sesli okunduğu ve tüm aramaların da ortak duyulduğu bir oyuna başlarlar. Bu oyunun sonucunda bakalım neler olacak?

Ahlat Ağacı Filmi Hakkında Yazdığımız Yazıyı Okumak İçin Tıklayınız.

Sefa Aktaş Yazar:

İzlediklerini, okuduklarını ve aklına gelenlerin eleştirilerini veya tanıtımlarını yazan genç bir yazarım. Her yazı yeni bir eğlence. :)

4 Yorum

 1. 31/03/2021
  Yanıtla

  Çok guzel bir eser yazanin ellerine sağlık bayıldım

  • Sefa Aktaş
   01/04/2021
   Yanıtla

   Teşekkürler. 🙂

 2. Sinem Kotal
  01/04/2021
  Yanıtla

  3 ülke versiyonunu da izledim.italyan versiyonu harikaydi ama türk versiyonu açık ara en iyisiydi özellikle Çağlar Çorumlu performansi efsaneydi.

  • Sefa Aktaş
   01/04/2021
   Yanıtla

   Bizim kurgu ve hikayeyi işleme şeklimiz daha zayıftı lakin oyunculuk anlamında haklısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir