Çatı Katı

Çatı Katı (Loft)

IMDB: 7,9/10

Gösterim Tarihi: 11 Nisan 2009 (Türkiye)

Tür: Gizem/Gerilim 

Yönetmen:  Erik Van Looy

Oyuncular: Matthias Schoenaerts, Filip Peeters, Koen De Bouw, Bruno Vanden Broecke…

“Kimsenin haberi yokken bile herkesin haberi varmış…”

Çatı Katı resmi.

Çatı Katı Film Konusu

Hepsi evli beş yakın arkadaş beraber bir çatı katı kiralarlar. Metresleriyle beraber güzel vakit geçiren bu beş erkek için her şey yolunda gitmektedir. Ta ki sabah uyandıklarında tanımadıkları bir kadının cansız bedenini dairelerinde bulana kadar.

Beş arkadaşın içini bir şüphe kemirmeye başlar. Dairenin yalnızca beş anahtarı vardır. Her biri bir diğerinden şüphelenmeye başlayan arkadaşlar, aslında birbirlerini düşündükleri kadar iyi tanımadıklarını keşfedeceklerdir.

Çatı Katı Film Hakkında

Çatı Katı, yönetmenliğini Erik Van Looy’un üstlendiği, gerilim türündeki 2008 yapımı Belçika filmi . 28. Uluslararası İstanbul Film Festivali kapsamında izleyiciyle buluşan Loft, Belçika tarihinin en çok izlenen filmi olma özelliğini taşıyor.

Filmin farklı yıllarda çıkan versiyonları da var fakat hepsinin konusu aynı yalnızca oyuncular farklı.

Çatı Katı Resmi 2.

Özet ve Yorum

Belçika’da büyük ses getiren bu filmde hepsi evli olan 5 arkadaşın başına gelenleri izliyoruz. Bu arkadaş grubunda .çapkınından en sadığına kadar her tip erkeği görmek mümkün. İçlerinden karizmatik mimar Vincent, yeni yaptığı binalardan birinin çatı katını kendilerine dizayn eder ve 5 adet anahtar yaptırır. Vincent’ın asıl amacı orayı bir kaçamak evi yapmaktı. Günler geçtikçe bu çatı katı işlevini yerine getiriyordu. 5 arkadaştan neredeyse hepsi burayı kullanmıştı. Fakat çok yakın arkadaş oldukları için kimse kimsenin sırrını açığa çıkarmıyordu. Fakat fark etmedikleri veya gözden kaçırdıkları bir şey vardı.

Bir gün çatı katına geldiklerinde, yatağa ellerinden kelepçeyle bağlı, öldürülmüş bir kadın cesedi gördüklerinde olay çığırından çıktı ve hepsi birbirini suçlamaya başladı. Çünkü evin, yalnızca 5 anahtarı vardı ve içlerinden birisinin suçlu olduğu kesindi. Herkes kendini aklamaya çalışırken gösterdikleri deliller veya kurdukları oyunlar bir bir bozuluyordu. Filmin sonunda kimin masum kimin suçlu olduğu ortaya çıkacak mı bakalım… İzleyeceklere şimdiden iyi seyirler…

MA Adlı Korku Filmi Yorumumuzu Okumak İçin Tıklayınız.

İlayda Atıcı, 4 Mart 2002, Antalya'da doğdu. Ege Üniversitesi, eğitim fakültesi 1.sınıf öğrencisi. Kişisel gelişim ve psikolojik konular üzerine kitaplar okur. Korku ve gerilim türündeki filmlere ilgisi büyüktür. Blogumuzda yazarlık ve editörlük yapmaktadır.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir