Blade Runner : 2049

Blade Runner : 2049 (2017)

IMDB:8/10

Yayınlanma Tarihi:6 Ekim 2017

Yönetmen: Denis Villeneuve

Oyuncular: Ryan Gosling,Harrison Ford,Ana de Armas, Jared Leto, Sylvia Hoeks, Mackenzie Davis,Dave Bautista,Robin Wright,Carla Juri,Edward James Olmos,David Dastmalchian

Blade Runner : 2049 Hakkında

Blade Runner : 2049 filminden bir sahne.

Film geleceğin distopik bir halini anlatıyor. Ana karakterimiz tüm diğer insanlar gibi hafızasını yitirmiş ve laboratuvarda doğmuş bir insan. Bir gün varoluşu hakkında şüpheye düşüyor. Varoluşunu anlamlandırmak için sürekli hafızasında dönüp duran bir anıya odaklanıyor. Anısında sürekli küçüklüğüne dönüyor. Kendisinin laboratuvarda değil de normal şartlarla doğmuş bir insan olabileceğine inanamaya başlıyor. Tüm bu düşüncelerini anlamlı kılabilmek için araştırma yapmaya başlıyor. Her ilerlemesi bu düşüncesini doğrular nitelikte ilerliyor. Filmin sonlarına doğru karşılaştığı bir grup asi normal şartlarla bir insanın doğduğunu ancak bu kişinin kendisi olmadığını söylüyorlar. En sonda normal şartlarla doğmuş çocuğun babasıyla tanışıp o kişinin bir kız olduğunu öğreniyor. Karakterimiz bir sürü engel rağmen o babayı kızına ulaştırıyor. Film böylelikle son buluyor.

Yazar Yorumu

Benim film hakkındaki görüşüm ortalamanın üstündeydi .Film beklediğim etkiyi yaratmadı. Yani tam olarak beklentimi karşılayamadı. Film konu bakımından zengindi. Oyuncuların rol kabiliyeti oldukça iyiydi. Benim bayılarak izlediğim oyuncular vardı. Filmi canlı tutan oyuncuların rol kabiliyetiydi. Filmin konusu da çok iyiydi ama işleniş bana baya vasat geldi. Filmin konusundan dolayı bu kadar çok ödül sahibi olduğunu varsayıyorum. Konu yönünden Cesur Yeni Dünya kitabını andırıyordu. Filmde var olan gelecekte insanlar kuluçka merkezleri ile çoğalıyordu. İnsanlar normal şekilde üreme gerçekleştiremiyordu. Filmin konusunun üstüne kurulduğu kısımda tam olarak buydu. Çiftleşme ile ortaya çıkan bir insan. Film boyu normal yollarla doğan kişinin K olduğuna inanmıştım ama filmin sonunda ters köşe oldum. Film tempo olarak sonlara yaklaşana kadar yavaş ilerleyip sonlarda heyecanlanıyordu. Filmde aradığım heyecanı bulamadım ama filmin konusuna bayıldım. Filmde daha fazla aksiyon ve CGI olsaydı daha iyi olabilirdi. Filmde en sevdiğim karakter Joi karakteri oldu. Kendisi çok üstün gerçekliğe sahip bir yapay zekaydı. Genel olarak filme bakış açım izlemeye değer ama etkileyici değil.

Benim Filme Olan Notum:6/10

Özet

Film İnsanlığın normal üreme yerine kuluçka merkezlerinde laboratuvarlarda doğduğu bir geleceği anlatıyor.

Karanlık Zihinler Filmi Hakkında Yazdığımız Yazıyı Okumak İçin Tıklayınız.

Ben Ercan blogsblue.com da blog yazarlığı yapıyorum. Özgün içerikler üretiyorum.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir