Babil’in en zengin adamı

Babil’in en zengin adamı

Yayınlanma Tarihi : 20 Mayıs 2019

Yazar: George Samuel Clason

Sayfa Sayısı : 144

Tür : Kişisel Gelişim

KİTAP ARKASI TANITIM

Babil'in en zengin adamı temsili görsel.

Öğretilenleri benimseyen deneyimli iş adamlarının kazançları kadar yükseği yoktur; çünkü onlar önerilen ilkeleri kullanarak büyük başarılar elde etmişlerdir. Babil, zamanın en zengin halkına sahip olmasından dolayı eski uygarlıkların da en zengin şehridir. Onlar paranın değerini biliyorlardı. Para kazanmak, para biriktirmek ve paranın miktarını arttırmak için güvenilir finansal yöntemleri kullandılar. Hepimizim arzuladığı şeyi yaptılar. Gelecekleri için yatırım!

Tıpkı yerçekimi kanunu gibi para kazanmanın kuralları da evrensel ve değişmezdir. Boş cüzdanlar için çözümler arayan bu kitap finansal anlayışların kendi alanında rehberi olarak adlandırılmıştır.

Bu cezbedeci ve eğitici hikayeler modern bir klasik olmuşlardır.

Bir cüzdanı doldurmak boş olana katlanmaktan daha kolaydır.

Babil’in En Zengin Adamı Giriş

Gelecek tıpkı uzaklara doğru uzanan bir yol gibidir ve bu yol boyunca sahip olmak istediğin bir çok arzun ve gerçekleştirmen gereken bir çok görev vardır. Bunları bu kitapta öğreneceksin

Yazar Yorumu

Ben bu kitabı okumaya başladığımda bana ne kadar faydalı olabileceğinin farkında değildim ilk başta ön yargılıydım .Okumaya başladıkça çoğu kişisel gelişim kitabından farklı ilke ve öğretiler barındırdığını anladım. Sonuna kadar büyük bir zevkle okudum; çünkü kitaptaki ilkeler hikayeleştirilmiş ve bazı ilkelerde gerçekten tarihi bulgularca işlenmişti .Bu yönden kitap çok etkileyiciydi. Finans öğretmesi dışında kitap bizlere tarihi anlatıları sayesinde tarih bilgisi de aşılıyordu. Kitabı okuyup, bitirdikten sonra kendi hayatıma uygulamaya çalıştım. Bana hiç zorluk çıkarmadı. İlkelerden edindiğim bilgiler çoğu yönden hayatımı ve bakış açılarımı değiştirdi. Kitaptan edindiklerimi ailemle ve arkadaşlarımla paylaşmaya başladım. Az bile olsa onlarda anlattığım ilkeleri benimseyip uygulamaya çalıştılar. Sizlere tavsiyem kitabı kesinlikle alıp sonuna kadar okuyun ve çıkarımda bulunduğunuz ilkeleri bir kağıda not edin ve her bilgiye ulaşmak istediğiniz anda çıkarıp okuyun. Kararlarınızı ilkelere göre yönetin. Böylelikle hayatınızda bazı şeylerin farklı ilerlemeye sizi ve çevrenizi olumlu yönde etkilemeye başladığının farkına varacaksınız. Sonrada gelip bu yazıya yorum yapın.

Babil’in en zengin adamı Özeti

İnsanlara Babil İnsanlarını uyguladığı finans ve yatırım ilkelerini anlatan kişisel gelişim türünde yazılmış bir kitaptır.

Hakkımızda Ve İletişim

Ben Ercan blogsblue.com da blog yazarlığı yapıyorum. Özgün içerikler üretiyorum.

Tek Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir